Північний магнітний полюс наразі розташований ближче до Сибіру, ніж п’ять років тому, та продовжує дрейфувати в бік Російської Федерації.
На відміну від географічного Північного полюса, який позначає фіксоване місце, положення магнітного Північного полюса визначається магнітним полем Землі, яке постійно рухається, передає CNN.
“За останні кілька десятиліть рух магнітної півночі був безпрецедентним – він то різко прискорювався, то різко сповільнювався. Хоча вчені не можуть пояснити основну причину такої незвичної поведінки магнітного поля. Щоб зберегти точність GPS-вимірювань, кожні п’ять років дослідники переглядають Світову магнітну модель (WMM), скидаючи офіційне положення магнітної півночі та вводячи нові прогнози на наступні 5 років дрейфу”, – сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз на середу
Магнітна північ з моменту свого відкриття дрейфувала від Канади у бік РФ.
“За останні 400 років за рік відбувалося зміщення приблизно на 10 км. До 2000 року він остаточно покинув канадські береги. У 1990 році дослідники відзначили безпрецедентний зсув полюса на 55 кілометрів на рік. Близько 2015-го дрейф знову сповільнився. До 2019 року коливання настільки відхилилися від попередньої моделі, що вчені змушені були її оновити на рік раніше”, – пише видання.
Вчені очікують, що дрейф у бік Росії продовжить сповільнюватися, хоча є певна невизначеність щодо того, як довго триватиме це сповільнення і чи буде воно продовжуватися нинішніми темпами.
Північне сяйво з надзвичайно рідкісними та красивими хвилями зумів зазнімкувати астрофотограф Джефф Дай. 16 січня над кратером Керід в Ісландії він зробив вражаючі фото та відео рідкісного природного явища. Це сталося під час спостереження за північним сяйвом.