Стрітення Господнє: про які заборони варто пам’ятати в одне з найбільших церковних свят

Головна Сторінка » Стрітення Господнє: про які заборони варто пам’ятати в одне з найбільших церковних свят

2 лютого віряни відзначають одне з 12 найбільших церковних свят після Великодня – Стрітення Господнє.

Це свято присвячене дитинству Ісуса Христа, а саме принесення Марією та Йосипом немовляти до Єрусалимського храму. Це відбулося на сороковий день після Різдва.

Йосипа та Марію в храмі зустрів Симеон Богоприємець, який присвятив немовля Богу. Коли Симеон узяв маленького Ісуса на руки, він назвав його Спасителем народів і Світлом для світу

Зустріч Симеона з Ісусом, тобто стрітення, символізує зустріч Старого і Нового завіту, а також людства з Богом. Свято нагадує про необхідність оновлення душі та важливість віри.

Що не можна робити на Стрітення

Стрітення вважається днем спокою та духовного очищення. Тому в це свято існують певні заборони.

Не можна сваритися, злитися або лаятися. Будь-які негативні емоції затьмарюють суть свята. Крім цього, не слід вживати алкоголь та галасувати, а також відмовляти в допомозі нужденним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім причин, чому вдома треба мати стрітенську свічку. Коли її запалювати

Фізична робота та хатні справи, наприклад, прибирання або прання, є небажаними. Прибрати оселю необхідно за день до свята, а в Стрітення краще присвятити час спілкування з близькими або молитвами.

До того ж в цей день не можна вирушати у далеку дорогу або починати нові справи. Варто провести цей день з рідними.

2 лютого за новим церковним календарем ПЦУ українці відзначають церковне свято Стрітення Господнє. Раніше його святкували 15 лютого. Свято належить до числа найбільших дванадесятих церковних свят. Наші предки вірили, що саме цього дня відбувається зустріч зими з весною. В давнину всі природні явища наділялися особливими силами, людськими рисами та божественними ідеалами. За традицією, в цей період визначалося, хто переможе – зима і весна.

А ще наші пращури споглядали за погодою, щоб зрозуміти, чи скоро прийде потепління. Віряни вважають, що освячена цього дня вода має чудотворну і цілющу силу, тому нею обов’язково окроплюють будинок, хлів і навіть домашню худобу. Якщо в родині хтось хворів, йому давали випити кілька ковтків цієї води.