З 1 березня в Україні мають змінитися правила ціноутворення на ліки.
РНБО ухвалила відповідне рішення, повідомляється на сайті президента України.
Кабмін має внести зміни до постанови №955 від 2008 року, що регулює ціни на ліки. Хочуть обмежити максимальну торгівельну націнку для аптек – не більше 35% для безрецептурних препаратів і запровадити регресивну шкалу для рецептурних. Постачальники зможуть додавати не більше 10% до гуртової ціни.
Фармкомпанії зобов’язалися знизити ціни на найбільш популярні препарати на 30% з 1 березня.
Уряд має розробити зміни до закону “Про лікарські засоби” та запропонувати Верховній Раді оновити правила реєстрації медикаментів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В РНБО ухвалили рішення щодо нових санкцій та цін на 100 найважливіших ліків
Запровадять “правило Болар”, яке дозволить фармацевтичним компаніям розпочинати підготовку до випуску аналогів оригінальних ліків ще до завершення терміну дії патенту на них.
Маркетингові послуги, реклама та інші способи просування лікарських засобів заборонять, доки уряд не впровадить систему референтного ціноутворення. Фармкомпанії та аптечні мережі не зможуть стимулювати продаж певних препаратів через бонуси, знижки або рекламні кампанії. Заборона стосуватиметься як імпортованих, так і вітчизняних ліків, а також усіх учасників ринку – від виробників до роздрібних продавців.
Щоб не допустити штучного завищення цін, Антимонопольний комітет має посилити контроль за фармацевтичним ринком. Поліції наказали виявляти схеми ухилення від податків і нелегальний вивід коштів.
В указі йдеться, що Міністерство охорони здоров’я України і Національна служба здоров’я України будуть щомісяця перевіряти, чи лікарні забезпечені необхідними препаратами в межах програми медичних гарантій.
Напередодні Зеленський заявив, що ціни на ліки в Україні неадекватні. А до цього казав, що необхідно прийняти рішення для зниження цін на ліки.