Науковці за допомогою штучного інтелекту навчились визначати біль, стрес і хвороби у тварин. Система ШІ аналізує це по фото їхніх морд.
Британський AI Intellipig виявляє дискомфорт у свиней, а алгоритми ізраїльського Університету Хайфи (UH) навчені розпізнавати стрес у собак.
В експерименті Університету Сан-Паулу (USP) штучний інтелект з точністю до 88% ідентифікував реакції болю у коней, пише TechCrunch.
А тим часом Дослідження Microsoft виявило, що використання ШІ вбиває навички критичного мислення.
Система Intellipig, розроблена вченими з Університету Західної Англії в Брістолі (UWE Bristol) у співпраці з шотландськими дослідниками з Шотландського сільськогосподарського коледжу (SRUC), призначена для моніторингу стану свиней на фермах.
Штучний інтелект аналізує фотографії морд тварин і визначає три ключові показники:
біль,
погане самопочуття,
емоційний дискомфорт.
Фермери отримують автоматичні сповіщення, що дозволяє їм оперативно реагувати на погіршення стану тварин і підвищувати ефективність сільськогосподарського виробництва.
Паралельно дослідницька група UH адаптує технології машинного навчання для роботи із собаками. Раніше вчені створили алгоритми штучного інтелекту, які використовуються у системах розпізнавання облич для пошуку загублених домашніх улюбленців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти озвучили, скільки робочих місць можуть замінити штучним інтелектом у майбутньому
Тепер ці алгоритми застосовуються для аналізу міміки тварин з метою виявлення ознак дискомфорту. Виявилося, що 38% мімічних рухів собак збігаються з людськими, що відкриває нові можливості для дослідження їхнього емоційного стану.
Раніше для навчання таких систем штучного інтелекту використовували спостереження людини за поведінкою тварин у різних ситуаціях. Проте нещодавній експеримент USP дозволив AI самостійно аналізувати фотографії коней, зроблені до і після операцій, а також до і після введення знеболювальних препаратів.
Аналізуючи вираз очей, положення вух і рота, AI зміг ідентифікувати ознаки болю з точністю 88%, що підтвердило ефективність такого підходу та відкриває перспективи для подальших досліджень.
ЗМІ Індії подали позов проти OpenAI – розробника нейромережі ChatGPT – за ймовірне неправомірне використання їхнього контенту. Серед позивачів – The Indian Express, The Hindu, The India Today group, NDTV.
Перший в країні позов проти OpenAI у листопаді 2024 року був ініційований інформагентством Asian News International (ANI). Стосується обвинувачень у незаконному використанні захищеного авторським правом матеріалу, з компанії вимагають відшкодування 20 мільйонів рупій ($230 тис.).