Україна зіткнулася зі значним скороченням видобутку природного газу – близько 40% – внаслідок російських ракетних ударів.
Щоб компенсувати втрати, у лютому та березні країна планує імпортувати до 800 млн куб. газу з Європи, повідомляє Reuters із посиланням на джерело в енергетичному секторі.
“До атак Україна видобувала приблизно 52 мільйона кубометрів газу щодня. Водночас зимове споживання коливалося від 110 до 140 мільйона кубометрів на добу. Без ворожих атак країна могла б обійтися без імпорту цього сезону, але через удари по виробництву ми змушені закуповувати газ, щоб покрити дефіцит”, – зазначило джерело.
Енергетики не розголошують актуальний рівень видобутку, однак відомо, що газ в Україні в основному використовується для опалення та приготування їжі. Основні газові родовища розташовані в Харківській та Полтавській областях, які залишаються вразливими до атак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Галущенко сказав, за яких умов Україна поверне транзит газу
Попри низькі запаси у сховищах, Україна, за оцінками фахівців, зможе пройти опалювальний сезон без обмежень для промисловості та населення завдяки власному видобутку та імпорту.
Навесні країні необхідно розпочати накопичення газу для наступної зими, планується закачати близько 13 млрд куб. На старті поточного опалювального сезону в сховищах було 12,9 млрд куб.
Подальші обсяги імпорту після березня залежатимуть від рівня місцевого видобутку, на який безпосередньо впливатиме інтенсивність російських атак.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україні до кінця 2025 року знадобиться щонайменше 1 млрд кубометрів газу, а можливо, й більше.
Остаточний обсяг залежатиме від запасів на кінець опалювального сезону та наслідків обстрілів газової інфраструктури. За його словами, атаки РФ суттєво впливають на власний видобуток газу, проте ці наслідки є тимчасовими, і уряд знає, як із цим боротися.