Космічний телескоп “Хаббл” зробив унікальний знімок однієї з найактивніших зон зореутворення у нашому найближчому космічному оточенні – туманності Тарантула.
Опубліковане NASA фото демонструє дивовижне поєднання яскравих зірок, хмар газу та темних, закручених пилових структур. Ця туманність розташована у Великій Магеллановій Хмарі на відстані близько 160 тисяч світлових років від Землі та є місцем народження одних із наймасивніших зірок у Всесвіті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрономи назвали рідкісне явище, яке можна побачити в лютому 2025 року
Фахівці NASA наголошують, що особливу цінність для астрономів надають пилові утворення на знімку. Космічний пил, на відміну від звичного нам побутового, складається переважно з вуглецевих і силікатних сполук складових, що містять кремній та кисень. Незважаючи на мікроскопічні розміри, ці частинки відіграють ключову роль у процесах, які формують Всесвіт.
Зокрема, пилові зерна в протопланетних дисках навколо молодих зірок поступово злипаються, що з часом може призводити до утворення планет. Крім того, пил сприяє охолодженню газових хмар, створюючи умови для формування нових світил, а також допомагає утворенню складних молекул у міжзоряному просторі.
Раніше NASA вже публікувало зображення цієї області, зокрема вражаючий “зоряний букет”, який вчені назвали найглибшим знімком туманності Тарантула.
Космічний апарат NASA під назвою Mars Reconnaissance Orbiter сфотографував фрагмент поверхні Червоної планети, що нагадує голову ведмедя.
Дивне геологічне утворення на Марсі з двох кратерів “схоже на очі ведмедя”, повідомляє Independent. А V-подібний обвалений пагорб нагадує ніс і рот тварини.
“Це пагорб з V-подібною зруйнованою структурою та двома кратерами й круглим візерунком розлому. Сильно схоже на морду хижака”, заявили в Університеті Арізони.