Угода з США не передбачає боргових зобов’язань для України – Зеленський

Головна Сторінка » Угода з США не передбачає боргових зобов’язань для України – Зеленський

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна не є боржником США в межах нової угоди про співпрацю у сфері корисних копалин.

“Головне для мене було, що ми в угоді не є боржниками. Незалежно від того, що звучить у медіа, в документі немає ні 500 мільярдів доларів боргу, ні 350 мільярдів доларів, ні 100 мільярдів доларів. Це було б несправедливо щодо нас”, – заявив глава держави під час пресконференції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та США узгодили угоду про копалини: ЗМІ оприлюднили текст

Він наголосив, що жодних домовленостей про надання фінансової допомоги у борг між Україною та США не існує, тому й обговорювати цю тему немає сенсу. Таку позицію президент висловлював і раніше.

За словами Зеленського, уряд позитивно оцінює фінальний варіант угоди та вважає його перспективним.

“Кінцевий варіант угоди дуже непогано оцінюють урядовці, і вони рекомендують його як такий, що може працювати”, – зазначив він.

Президент також додав, що ще не ознайомився з повним текстом фінальної версії через засідання Ставки верховного головнокомандувача, але планує детально її вивчити.

Україна та США завершили підготовку угоди про співпрацю у сфері рідкісноземельних копалин, яка включає створення інвестиційного фонду для відбудови країни.

Можливі незначні корективи, але ключові положення договору вже узгоджені. Документ вдалося сформулювати таким чином, щоб він не вимагав ратифікації у Верховній Раді.