Час спливає: Ізраїль і ХАМАС не домовилися про продовження перемир’я

Головна Сторінка » Час спливає: Ізраїль і ХАМАС не домовилися про продовження перемир’я

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу готується до екстреного засідання уряду та консультацій із силовими структурами, оскільки термін дії нинішнього перемир’я в Газі добігає кінця в суботу.

Попри зусилля посередників, досягти угоди про його продовження в Каїрі не вдалося, повідомляє Reuters.

Як пише видання із посиланням на ізраїльських посадовців, представники ХАМАСу заявили, що Ізраїль прагнув подовжити перший етап 42-денного перемир’я на час Рамадану, який починається цими вихідними. Однак угруповання наполягає на переході до наступного етапу переговорів, що має відкрити шлях до повного припинення війни.

“Ми віддані угоді”, – наголосив представник ХАМАСу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХАМАС раптово захотів миру

Єгипет і Катар, які виступають посередниками, запросили кілька днів для переговорів, щоб знайти компроміс, проте час спливає. Перемир’я, укладене минулого місяця, дозволило зупинити бойові дії та провести масштабний обмін: 33 ізраїльських заручників і п’ятеро громадян Таїланду були звільнені в обмін на близько 2000 палестинських ув’язнених і затриманих. Подальші переговори мали б визначити умови продовження режиму тиші.

Водночас Ізраїльські посадовці раніше заявляли, що готові поновити військову операцію в Газі, якщо не буде звільнено всіх заручників. Проте між сторонами зберігаються суттєві розбіжності, а взаємні звинувачення у зриві домовленостей ставлять під сумнів можливість переходу до другого етапу угоди.

У п’ятницю ХАМАС закликав міжнародну спільноту чинити тиск на Ізраїль, щоб змусити його негайно перейти до наступного етапу переговорів. Наразі залишається невизначеним, що станеться, якщо перемир’я завершиться в суботу без нової угоди.

27 лютого ХАМАС заявив, що готовий почати переговори щодо другого етапу і що єдиний спосіб звільнити заручників, які залишилися, – це прихильність режиму припинення вогню.

У Сирії Ізраїль вдарив по складу зброї на російській авіабазі Хмеймім. Атака сталася за кілька хвилин після того, як іранський літак розвантажив зброю для ліванського угруповання Хезболла.