Від чого залежить вартість пломбування зубів: п’ять факторів

Головна Сторінка » Від чого залежить вартість пломбування зубів: п’ять факторів

Періодично пломбуючи зуби, пацієнт знає приблизну ціну пломби у своїй клініці. Однак, що входить до вартості, і чи можна обрати кращі варіанти для себе? Про те, від чого залежить прайс, розпитали у стоматологів Healthy Dent.

Зазвичай, ціна пломби на зуб лише незначно відрізняється в різних клініках. Однак, відмінності завжди є, і залежать вони як від стану зубів пацієнта, так і від інших важливих факторів. Ми детально розпитали про них фахівців Healthydent, щоб ви могли легко зорієнтуватися та зробити свідомий вибір стоматології.

Глибина ураження зубів

Кожен пацієнт знає на власному досвіді, що малесеньку каріозну порожнину лікувати набагато легше, ніж інфекцію, що проникнула глибоко в зуб. Ось чому вартість пломбування зубів залежить від стадії карієсу:

поверхневий – вичищається та пломбується максимально швидко, іноді навіть не потребуючи знеболення;

середній – коли емаль значно уражена;

глибокий – коли бактерії дісталися до дентину, а зуб став чутливим і крихким.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не лише цукерки: вісім продуктів, які шкодять зубам

Що більшою є глибина ураження, то складнішою є робота стоматолога. Саме тому стоматологічна клініка, зазвичай, має кілька ступенів вартості пломбування зубів у своєму прайсі.

Об’єм ураження зубної тканини

Часто пацієнт приходить на переустановлення зі старими пломбами, які не є надто глибокими, однак займають чи не всю верхню частину коронки. В інших випадках ураження може бути зовсім незначним, і пломба на зуб виглядатиме досить мініатюрною, не потребуючи ані додаткового часу, ані значного об’єму пломбувального матеріалу. Тому ціна роботи також може відрізнятися.

Технології під час пломбування зубів

Дзеркальце й бормашина – не єдині інструменти, якими користується сучасний стоматолог. Для пришвидшення роботи, а також безпеки й комфортну пацієнта може використовуватися дентальний мікроскоп, який збільшує зображення до 40 разів. Сьогодні не кожна стоматологічна клініка в Києві може похвалитися наявністю збільшувального приладу, а він дозволяє:

виявити карієс на ранній стадії, навіть між зубами;

видалити лише уражену емаль;

зберегти всю здорову тканину зуба;

ідеально заповнити порожнину.

Якщо ж пломбувати потрібно не лише зуб, а й кореневі канали, використання мікроскопа стає ще більш актуальним. Саме тому все більше пацієнтів звертаються до стоматологій у Києві, які забезпечують таке технологічне пломбування зубів.

Матеріали та препарати при пломбуванні зубів

Зазвичай, пацієнту потрібні індивідуальний набір (кофердам, серветка), місцевий анестетик і пломбувальний матеріал. І якщо з гігієнічною стороною все зрозуміло, то пломбувальний матеріал може бути:

полімерним, що стверджується світлом;

полімерним, що стверджується під дією хімічних реагентів.

Варто звернути особливу увагу на анестетик і переконатися, що на нього відсутня алергія. Якщо він використовується вперше, лікар порекомендує пройти алергопроби.

Окрім місцевого знеболювання, пацієнт може обрати медикаментозний сон (седацію), і навіть загальний наркоз. Це може знадобитися:

при неврологічних захворюваннях;

у дитячому віці;

за наявності денто- чи стоматофобії;

за бажанням пацієнта.

Щоправда, при цьому знадобляться додаткові обстеження, які підвищать вартість пломбування.

Додаткові послуги при пломбуванні

Окрім консультації, огляду та пломбування, пацієнт може пройти також ремінералізацію, ультразвукову чистку та відбілювання зубів. Це дозволить максимально очистити від бактерій всі зуби і, скоріше за все, відстрочить наступне пломбування.

Все це можна обговорити під час первинної консультації та заздалегідь оцінити, якою може бути вартість вашого індивідуального лікування.

ТОВ “Українсько-швейцарська стоматологічна клініка” (код ЄДРПОУ 36588450). Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики серія АЕ №571421 від 30 жовтня 2014 року, рішення №789.