Саудівська Аравія не має наміру підтримувати нафтовий ринок подальшими скороченнями постачання і готова до тривалого періоду низьких цін.
Ця потенційна зміна в політиці може свідчити про намір збільшити видобуток і розширити частку на ринку, пише агентство Reuters з посиланням на джерела.
Скорочення підтримували ціни, що, своєю чергою, сприяло зростанню доходів від експорту нафти, на які покладається багато нафтовидобувних країн.
Ер-Ріяд обурений тим, що Казахстан і Ірак перевищують встановлені для них цілі видобутку в рамках OPEC+, пише видання.
Саудівська Аравія змінює підхід, повідомили джерела в OPEC+.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на нафту зростають після майже 2% падіння напередодні
У травні Саудівська Аравія наполягала на збільшенні видобутку в межах OPEC+ понад запланований рівень – це рішення сприяло падінню цін на нафту нижче $60 за барель, до мінімуму за чотири роки.
Хоча такі країни, як Саудівська Аравія, мають дуже низьку собівартість видобутку, їм потрібні вищі ціни на нафту для фінансування державних витрат. Коли ціни падають, багато великих нафтовидобувних країн змушені скорочувати бюджети.
“Саудити, схоже, дають зрозуміти союзникам і експертам, що готові діяти саме так”, – пише агентство.
Ціни на нафту знижуються, оскільки інвестори побоюються зниження глобального попиту на тлі загострення торговельної війни між США та Китаєм – двома найбільшими економіками світу.
Аналітики знизили свої прогнози щодо попиту на нафту. Зокрема, Barclays переглянула свою оцінку середньої вартості Brent у 2025 році – знизивши її на $4, до $70 за бар. Причини – загострення торговельної напруги та зміни в політиці OPEC+.