“Формули-1” для неба: перший серійний літаючий автомобіль пройшов випробування

Головна Сторінка » “Формули-1” для неба: перший серійний літаючий автомобіль пройшов випробування

Перший серійний літаючий автомобіль шведської компанії Jetson ONE, який отримав назву SN1, успішно здійснив свій перший політ і приземлився.

У компанії заявили, що Jetson – це гоночна машина “Формули-1” для неба. Про це повідомляє InterestingEngineering.

Зазначається, що одного заряду Jetson ONE вистачає на 20 хвилин польоту, а максимальна вага пілота – до 95 кілограмів.

“Хвилювання нашої спільноти було неймовірним, і ми повертаємося з гарними новинами. Ваш ентузіазм надихає нас рухатися вперед на повній швидкості, адже серійне виробництво вже стартує”, – йдеться у заяві компанії.

Літаючий автомобіль оснащений безщітковим електродвигуном високої продуктивності та розвиває максимальну швидкість 101 км/год. Транспортний засіб виготовлений з алюмінієвого шасі, а також карбонових елементів, завдяки чому він легкий і зручний у керуванні. Апарат має вісім потужних двигунів, що приводять у рух таку ж кількість пропелерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти визначили найнадійніші автомобілі 2025 року

“Ідея зробити мрію про політ доступною для всіх залучила таланти з усього світу, які взяли на себе завдання переосмислити повітряну мобільність і створити щось таке захоплююче та революційне”, зазначили в компанії.

У компанії стверджують, що Jetson – це гоночна машина “Формули-1” для неба. Також там розповіли, що все почалося в невеликій квартирі у Польщі, де засновник Томаш Патан створив перший прототип Jetson.

Jetson ONE оснащений автоматичною системою посадки, що працює на основі радарних сенсорів, а також резервною акумуляторною системою, яка забезпечує додаткову безпеку. Рівень захисту пілота у надзвичайних ситуаціях підвищує швидкодіючий балістичний парашут.

У виданні додали, що Jetson ONE може продовжувати політ, навіть якщо один двигун вийде з ладу, адже є автоматична функція приземлення та кілька систем безпеки для захисту пілота.

За яких умов водії можуть залишитися без прав через стан автомобільних фар. Норма стосується тих, хто встановлює галогенні, ксенонові або світлодіодні фари, якщо вони не передбачені заводською комплектацією авто.