У квітні підрозділи безпілотних систем Сил оборони України досягли гідних результатів у знищенні противника.
За даними командування СБС ЗСУ, протягом місяця українськими дронами уражено та знищено понад 83 тис. цілей – це на 8% більше, ніж у березні. Ефективність ураження зросла ще на 5%. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
“Вдячний нашим воїнам за результативність. Але нинішня високотехнологічна війна вимагає постійного руху вперед, ще вищої ефективності та масштабування зусиль на напрямку дронів”, – написав він.
Також Сирський провів традиційну щомісячну нараду з питань безпілотних систем, залучивши до участі широке коло командирів підрозділів БпАК. У своїх виступах вони поділилися унікальним досвідом застосування дронів та досягнення найкращих результатів. Їхній бойовий досвід, організаційні та технологічні “ноу-хау”, пропозиції щодо вирішення проблемних питань – найцінніше в таких заходах, додав він.
Головком назвав напрямок БпЛА пріоритетним, оскільки він дозволяє стримувати ворога та знищувати його на відстані, зберігаючи життя й здоров’я нашої піхоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головком ЗСУ назвав втрати військ Росії з початку 2024 року
“Також ішлося про нарощення обсягів фахової підготовки операторів БпАК у навчальних центрах, розвиток взаємодії армії з громадським сектором – зокрема, підготовку в цивільних школах операторів дронів”, – зазначив він.
У Збройних силах розроблено дорожню карту формування системи колективної підготовки підрозділів БпАК.
“Першочергове завдання наших воїнів – це знищення операторів ворожих БпЛА та їх пунктів управління. У Силах безпілотних систем ЗС України успішно проведено апробацію методів такої боротьби в операційній зоні одного з оперативно-тактичних угруповань”, – розповів Сирський.
Також Головком заслухав доповідь J2 про формування в росії військ БпС, розвиток безпілотних підрозділів у складі різних родів військ і сил, нові зразки російських БпЛА і наземних роботизованих комплексів.
“Проінформовані – отже, озброєні. Ми маємо утримувати взятий високий темп та випереджати ворога в галузі впровадження сучасних технологічних рішень на полі бою – використовуючи всі можливості нашого війська, суспільства, оборонно-промислового комплексу, а також допомогу країн-партнерів”, – підсумував Сирський.
Понад 95% дронів, які використовуються Силами оборони на фронті, виробляються в Україні.
У 2024 році Міністерство оборони України ухвалило до експлуатації понад 330 нових зразків безпілотних систем вітчизняного виробництва, включаючи БПЛА та НРК. Це значний стрибок порівняно з 75 зразками, дозволеними у 2023 році.