М’ясо часто вважають джерелом білка та корисних речовин, але навіть у невеликих кількостях воно може шкодити здоров’ю.
Для деяких людей м’ясо не просто небажане, а категорично заборонене.
Є хвороби, при яких взагалі не можна їсти м’ясо і його треба виключити з раціону, пише Strona Zdrowia.
Хоча м’ясо є джерелом деяких важливих поживних речовин, зокрема: заліза, вітамінів групи B, мінералів та білка, воно також містить багато шкідливих сполук і навіть алергенів. Вони можуть бути особливо шкідливими для деяких людей.
Вживання м’яса погіршує такі проблеми, як ожиріння, атеросклероз, серцево-судинні захворювання, онкологічне лікування.
Шкідливі сполуки в м’ясі – це, перш за все, жир, який є джерелом насичених жирних кислот, холестерину та розчинених токсинів. Це включає, серед іншого: забруднення від кормів для тварин, води, повітря, ліків.
М’ясна нарізка також містить харчові добавки, особливо проблемний нітрит натрію із солі для засолу. Цей консервант легко перетворюється на канцерогенні сполуки.
Також у м’ясі та перероблених продуктах (м’ясній нарізці, ковбасах, хот-догах тощо) міститься багато інших запальних сполук, які організм може нейтралізувати в невеликих кількостях та за допомогою дієти, багатої на рослинні продукти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не тільки м’ясо: прості способи збільшити білок у щоденному раціоні
За словами експертів, у 19-річному фінському дослідженні заміна лише 1% калорій тваринного походження рослинними білковими продуктами була пов’язана зі зниженням ризику розвитку діабету 2 типу на 18 відсотків. Також дослідження показало, що вживання червоного та обробленого м’яса пов’язане з розвитком депресії більш ніж на 25 відсотків, тоді як вживання овочів та фруктів мало протилежний ефект. У фінському дослідженні підвищене споживання білка з продуктів тваринного походження, таких як м’ясо, було пов’язане з підвищенням ризику розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки на 50 відсотків.
Вживання рожевого в’яленого м’яса більше 4 разів на тиждень збільшує ймовірність погіршення симптомів астми на 76%. На основі результатів 42 досліджень було виявлено, що споживання червоного м’яса зростає до 70 відсотків. Розвиток гестаційного діабету може спричинити ускладнення для матері та ненародженої дитини, і йому сприяє вживання будь-якого червоного м’яса, включаючи оброблене м’ясо.
Дієтологи радять переглянути свій раціон і відмовитися від п’яти найпоширеніших продуктів, які можуть заважати вам почуватися на всі сто. Їх не можна їсти кожний день.
Дієтологи не рекомендують їсти червоне м’ясо щодня. Все тому, що на його перетравлення організм витрачає щонайменше 6-8 год. Найкраще замінити його рибою хоча б кілька разів на тиждень. Також можна урізноманітнити меню індичкою, м’ясом кролика або курча.