В ISW оцінили, як операція “Павутина” вплине на атаки РФ по Україні

Головна Сторінка » В ISW оцінили, як операція “Павутина” вплине на атаки РФ по Україні

Операція зі знищення стратегічної авіації РФ може принаймні тимчасово обмежити спроможність ворога завдавати по Україні ударів безпілотниками та ракетами дальнього радіусу дії.

Операція СБУ 1 червня була спрямована проти літаків Ту-95 і Ту-22М3, які Росія використовує для запуску крилатих ракет по країні, а також систем дальнього радіолокаційного виявлення і управління, які РФ використовує для ідентифікації українських систем ППО і координації наведення російських винищувачів, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

“Росії, ймовірно, буде складно замінити літаки, які українські сили пошкодили і знищили. Один із пов’язаних з Кремлем воєнкорів раніше заявив, що РФ більше не виробляє шасі для бомбардувальників Ту-95 і Ту-22, і зазначив, що шасі неможливо замінити. У Росії, ймовірно, загалом менше ніж 90 діючих літаків Ту-22, Ту-95 і Ту-160”, – наголошують аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чехії прокоментували українську операцію “Павутина”

Українські джерела водночас зазначали, що Кремль все частіше використовує для запуску крилатих ракет літаки Су, а не стратегічні бомбардувальники.

“Росія, ймовірно, звернулася до літаків Су, щоб не ризикувати своїми стратегічними бомбардувальниками. Це свідчить, що РФ стурбована своєю обмеженою кількістю стратегічних бомбардувальників”, – підсумовують експерти.

Аналітики нагадали, що збиття російського літака А-50 раніше тимчасово обмежило дії російської авіації над Україною.

“Українська атака 1 червня змусить російських чиновників розглянути можливість перерозподілу російських систем ППО для охоплення значно ширшого діапазону території і, можливо, розгортання мобільних груп ППО, які зможуть швидше реагувати на можливі аналогічні удари українських безпілотників у майбутньому”, – прогнозують в ISW.

Після операції “Павутина” росіяни набагато менше матимуть змогу обстрілювати крилатими ракетами цивільних зі стратегічної авіації.

Водночас це не єдина важлива причина, пояснив захисник Азовсталі, ексначальник штабу 12-ї бригади спецпризначення “Азов” Богдан Кротевич. Попри попередні переговори у Стамбулі та обмін полоненими, Росія почала масованіші обстріли по українських містах, вбиваючи цивільних.