“Наслідки не зникають із часом”: назвали найшкідливіші міфи про сон

Головна Сторінка » “Наслідки не зникають із часом”: назвали найшкідливіші міфи про сон

Багатьом людям достатньо 5 або менше годин сну. Цей міф про сон назвав одним із найшкідливіших популяризатор науки Артем Албул.

Регулярне недосипання пов’язане з такими наслідками як серцево-судинні хвороби, проблеми з психічним здоров’ям та імунітетом, порушеннями обміну речовин, розповів він у власному Youtube-проєкті “Клятий раціоналіст”.

Для дорослих загальновизнана рекомендація – спати 7-9 год, мінімум – 6, але не часто.

Людський організм справді може адаптуватися до недостатньо тривалого сну. Але з негативним наслідками для себе. Від тривалого недосипання зростає відчуття втоми, знижується працездатність і когнітивні здібності. Ці впливи не зникають із часом.

Недосипання збільшує вірогідність потрапити у ДТП. Через 18 год після пробудження водій кермує так, ніби в його крові – 0,5 проміле алкоголю, після 24 год – одне проміле, наводить дані Центру з контролю та профілактики захворювань у США. Допустима норма для водіїв в Україні – 0,2 проміле.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Труяться кавунами не через нітрати – експерт спростував популярний міф

Переважна більшість інформації в інтернеті про ковід або фейки, або маніпуляції. Про це Артем Албул розповідав в інтерв’ю Gazeta.ua.