Голова Військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне заявив, що нині передчасно обговорювати можливість розміщення іноземних військових контингентів на території України.
Про це він сказав в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ППО, війська, авіація: союзники розробляють план безпеки для України
За словами адмірала, хоча тема присутності іноземних сил у контексті війни РФ проти України залишається частиною міжнародної політики та дипломатичних перемовин з Москвою, жодного офіційного обговорення цього питання на рівні НАТО поки не відбувалося.
“Це як мінімум передчасно. Ми знаємо, що питання контингентів піднімалося окремими державами, ймовірно, на двосторонньому рівні. Але наразі ці ініціативи – лише на початковому етапі”, – пояснив Драгоне.
Він також наголосив, що рішення про можливе розгортання іноземних військ має базуватися на чітких безпекових гарантіях, які потребують політичного узгодження.
“Хто на місці визначатиме, чи була порушена угода – росіянами чи українцями? Хто розроблятиме правила застосування сили? Яку територію мають охороняти? Чи обмежиться роль солдатів лише спостереженням, чи вони мають застосовувати зброю? І якщо так – яку саме? Наразі на ці питання немає відповіді”, – додав адмірал.
США разом із низкою європейських союзників розробили кілька сценаріїв військової підтримки України в межах майбутніх гарантій безпеки.
Згідно із заявою Пентагону, групи військових стратегів зі США та Європи представили своїм радникам із національної безпеки варіанти військових дій, які можуть бути реалізовані для зміцнення захисту України. Вони призначені для належного розгляду у політичних колах країн-партнерів.