Україна вже четвертий рік протистоїть повномасштабній агресії Росії, зберігаючи свою незалежність, суверенітет та здатність досягати стратегічних цілей.
Про це заявив президент Володимир Зеленський у зверненні з нагоди Дня Незалежності.
У повідомленні глава держави наголосив на впевненості у перемозі та незламності українського народу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми будуємо Україну, у якої буде достатня сила й міць, аби жити в безпеці та мирі” – президент привітав з Днем Незалежності
“Впевнені, що вистоїмо в цій війні – Українська держава, український народ. Захистимо свою незалежність, і свою землю, і право на самостійне національне життя для українців”, – заявив Зеленський.
Президент також підкреслив, що боротьба за свободу і державність – це не лише питання сьогодення, а й спадщина для майбутніх поколінь.
“Українці є й українці будуть на цій землі, де через сто років стоятимуть наші наступні покоління. І через сто років відзначатимуть тут День Незалежності України!”, – зазначив він.
Зеленський наголосив, що перемога України – це не лише справа нинішнього покоління, а й запорука безпеки для дітей, онуків і наступних поколінь.
Першим Днем Незалежності вже в Україні стало 16 липня. Цього дня 1990 року Верховна Рада тоді ще УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одразу ж депутати проголосували за постанову “Про День проголошення незалежності України”.
16 липня 1991-го в Україні був вихідним. Верховна Рада подбала про це 18 червня. Відповідні зміни внесли до Кодексу законів про працю.
Але минуло трохи більше місяця – і в СРСР відбулася спроба державного перевороту, що прискорила розпад Союзу й проголошення на його руїнах самостійності колишніх республік.