Окупаційна влада Криму запустила програму підготовки “керівних кадрів” із числа учасників війни проти України.
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
Навчання проходять 57 осіб – мобілізовані, контрактники, добровольці, співробітники Росгвардії та інших силових відомств. За словами так званого віцепрем’єра Криму Альберта Куршутова, після завершення курсів 90% учасників планують призначити на посади в окупаційних адміністраціях.
У ЦНС зазначають: це не оновлення кадрів, а побудова мілітаризованої системи управління, де головним критерієм стає не компетентність, а участь у війні. Такий підхід формує вертикаль влади, повністю орієнтовану на силові структури та лояльність до кремлівської ідеології.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія забрала десятки тисяч українців на війну проти України
Фактично цивільне управління витісняється на другий план. Керівні посади отримують не фахові управлінці, а люди з фронтовим досвідом, військовими звичками та високою толерантністю до насильства. Саме це визначатиме модель влади на окупованих територіях.
Аналітики вказують на ключові ризики, що випливають із такої політики РФ:
мілітаризація державних функцій – рішення ухвалюватимуться за логікою наказів і силового тиску;
посилення репресій – населення розглядатимуть як підлеглих, що збільшить кількість перевірок, обшуків та затримань;
нормалізація насильства як базового інструменту керування;
зростання домінування силовиків – МВС, Росгвардії та ФСБ;
професійна деградація управління – відсутність фаховості в економічних, соціальних та інфраструктурних питаннях.
У ЦНС підкреслюють, що призначені “ветерани СВО” будуть повністю залежними від Москви, що ще більше посилить зовнішній контроль над окупованими територіями.
Таким чином Кремль вибудовує не цивільну адміністрацію, а військово-політичний механізм контролю, у якому ключові функції передаються людям із досвідом участі в агресії та підпорядкуванням російським силовим структурам. Запущена в Криму програма – лише перший етап створення єдиної мілітаризованої вертикалі для всіх тимчасово окупованих регіонів.
Держава-агресор Росія примусово мобілізувала 46 тисяч 327 українців із тимчасово окупованих територій.
Про це повідомляє секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Дмитро Усов на Третій міжнародній конференції Crimea Global.
“Ми встановили, що з окупованих територій, з анексованого Криму примусово мобілізовано 46 тисяч 327 наших громадян. Ці люди воюють проти нас”, – зазначив він.