“Буде відповідати народ України”: Зеленський за яви про потребу референдуму щодо територій Донеччини

Home Новини звідусіль “Буде відповідати народ України”: Зеленський за яви про потребу референдуму щодо територій Донеччини

Президент України Володимир Зеленський розповів, що майбутнє територій Донеччини повинен визначити народ України у форматі виборів або референдуму.

Український народ має сказати своє слово. Про це політик під час спілкування зі ЗМІ у четвер, пише Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Без спекуляцій”: Зеленський чекає пропозицій від Ради щодо виборів в умовах війни

Він зазначив, що багато залежить від українського війська.

“Я вважаю, що на це питання буде відповідати народ України. У форматі виборів чи у форматі референдуму, але має бути позиція народу України. Подивимося, як це все буде відбуватися далі. Зараз насправді багато чого залежить, я вважаю, від нашого війська. Що українські військові можуть стримувати, як вони можуть стояти, де можуть знищувати окупанта. Це впливає на всю дипломатичну конструкцію”, – сказав Зеленський під час спілкування зі ЗМІ у четвер.

Політик розповів, що бачення американської сторони щодо територій Донеччини полягає в тому, що ЗСУ виходять з території, а російські війська не заходять на неї.

“Ось так приблизно зараз виглядає компромісне бачення Сполучених Штатів Америки. Коли ми говоримо про “вільну економічну зону” і що там не може бути військ, бо вони на певній відстані одне від одного, то, напевно, справедливо спитати: а якщо хтось кудись відходить з одного боку, як хочуть це від українців, то чому інша сторона війни не відходить на ту саму відстань в інший бік?”, – зазначив він.

Також є питання щодо менеджменту на цих територіях, “по обидва боки контактної лінії, якщо хтось кудись начебто відійде”.

Президент зазначив, що має бути якийсь моніторинг щодо цього.

Україна і партнери погоджують план, що вимагає від Росії відступу з низки окупованих територій. Це передбачає відхід російських підрозділів із невеликих ділянок Сумщини, Харківщини та Дніпропетровщини.