У ніч на 13 грудня в Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу через загрозу застосування ракетних засобів. Інформацію оприлюднили Повітряні сили, Київська міська військова адміністрація та обласні військові адміністрації.
У столиці сигнал тривоги прозвучав після опівночі; о 00:40 Повітряні сили попередили про ракетну небезпеку у регіонах, де ввели повітряну тривогу. КМВА підтвердила загрозу застосування ракетного озброєння у Києві.
Згодом з’явилися повідомлення про підняття в повітря в Росії МіГ-31К — носіїв аеробалістичних ракет «Кинджал». Пізніше Повітряні сили також повідомляли про групи ворожих крилатих ракет, що рухалися в бік південних областей.
О 01:26 Повітряні сили уточнили про загрозу застосування балістичних ракет із південного напрямку. Джерелами повідомлень названо Повітряні сили, КМВА та обласні адміністрації.