Дмитро Ярош стверджує, що загроза Заходу походить не лише від збройних сил супротивників, а й від комплексного впливу через політику, медіа та економічні процеси.
За його словами, країни, які він називає «віссю зла» (Росія, Китай, КНДР, Іран), використовують не лише військові сили, а й пацифікацію, інформаційну пропаганду, соцмережі, корупцію, деіндустріалізацію та стимулювання масової міграції для ослаблення супротивників.
Ярош також заявляє про інфільтрацію диверсійних груп у західні країни після поразки цих режимів у Холодній війні та зазначає, що вже помітні ознаки такої активності: «невідомі» дрони над військовими базами та об’єктами критичної інфраструктури, а також випадки появи безпілотників поблизу літака Президента України.
На його думку, 24 лютого 2022 року став початком Третьої світової війни через масштабний напад Росії на Україну, і поширення конфлікту на інші країни — лише питання часу. Водночас Ярош переконаний, що українське суспільство має переваги в підготовці до подальших викликів завдяки бойовому досвіду та традиціям захисту своєї землі.
Він підкреслює, що українці, за його словами, — «нація воїнів», яка стоїть на захисті кордону між цивілізаціями, і висловлює впевненість у витримці й здатності відстояти свій вибір.