Вірменія подала позов проти Азербайджану в Міжнародний суд ООН в Гаазі щодо порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
У Єревані стверджують, що Азербайджан десятиліттями піддавав вірмен расовій дискримінації, повідомляє “Радіо Свобода”.
“Ця практика була знову застосована у вересні 2020 року після агресії Азербайджану проти Республіки Арцах, і проти Вірменії. Під час цього збройного конфлікту Азербайджан вчинив серйозні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”, – йдеться в позові.
У заяві йдеться, що і після закінчення бойових дій Азербайджан продовжив вбивати, катувати та іншим чином принижувати вірменських полонених, заручників і інших затриманих.
Вірменія вимагає від Гаазького суду притягнути Азербайджан до відповідальності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азербайджан зробив заяву щодо Вірменії
У МЗС Азербайджану заявили, що Баку буде захищатися і планує подати зустрічний позов із звинуваченням Вірменії в тих же порушеннях.
Улітку 2020 року загострився конфлікт в районі Нагірного Карабаху між Азербайджаном та Вірменією. Наприкінці вересня в регіоні почалися масштабні бойові дії. Вони тривали з 27 вересня по 9 листопада. Прем’єр Вірменії та президенти Азербайджану й Росії 9 листопада підписали договір про повне припинення вогню в Нагірному Карабаху з 10 листопада.
Згідно з цим документом, війська Азербайджану та Вірменії залишаються на займаних ними позиціях. Баку отримав контроль над 3 районами в регіоні – Агдамському на сході й Кельбаджарському і Лачинському на заході. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабаху і вздовж коридору, що з’єднує Карабах з Вірменією, були розміщені російські миротворці.