У парламенті відбулась “вольна діяльність” депутатів під час прийняття закону про олігархів. Так вважає голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
“Насправді, що зараз відбувається? Дійсно, це колізія. Але рішення Верховної Ради прийнято. Якщо ми говоримо про те, що вчора відбувалося в Раді – це окрема дискусія, тому що така так звана “процедура” застосовувалась уперше в стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради”, – сказав Разумков в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.
Закон треба було ухвалювати більш професійно і підготовлено з дотриманням норм Регламенту, наголосив спікер ВР.
“Це не скорочена процедура. Такої процедури немає. Це не 119 стаття (Регламенту ВР), це комбінація двох статтей – 119 і 45… І це була “вольна діяльність” колег, які запустили цей процес. У мене глибоке переконання, що це було направлено на те, щоб звести народних депутатів з правильного шляху, – ввести їх в оману”, – пояснив Разумков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Венеціанській комісії хочуть оцінити закон про олігархів за підписом Зеленського
“Ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, – не підтримали таку процедуру. Ні пан Стефанчук за неї не проголосував, ні пан Веніславський. Тому що вони усі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати”, – сказав Разумков.
Тому що при голосуванні за деолігархічний закон було допущено “дуже багато помилок”.
“Те, що було зроблено з тими квапливими рухами в останню ніч, коли не запрошувались навіть автори правок на засідання комвтетів – це і призвело до того, що ми сьогодні… повинні проговорювати процедуру, як це відбулося… і паралельно з цим ми гальмуємо цей процес”, – відзначив спікер.
Сьогоднішня дискусія про “процедуру” не сприяє запуску антиолігархічної реформи, додав він.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
За проголосували 279 народних депутатів.
Підтримали фракції “Слуга народу” (229), “Голос” (11), групи “Партія “За майбутнє” (18) і “Довіра” (15), а також шість позафракційних депутатів.