Втрати окупаціїної армії РФ в живій силі за минулу добу склали 1,3 тис. військових. Також ворог недорахувався 60 артилерійських систем і витратив майже дві тисячі БПЛА.
Про це пише Генштаб ЗСУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці щодня знищують понад тисячу окупантів
Бойові втрати російських загарбників з 24.02.22 по 17.06.26 орієнтовно склали:
особового складу – близько 1 395 790 (+1 260) військових;
артилерійських систем – 44 664 (+60) од.;
танків – 12 056 (+6) од.;
бойових броньованих машин – 24 816 (+4) од.;
РСЗВ – 1 889 (+2) од.;
засоби ППО – 1 440 (+3) од.;
літаків – 436 (+0) од.;
гелікоптерів – 353 (+0) од.;
наземних робототехнічних комплексів – 1 726 (+7) од.;
дронів оперативнотактичного рівня – 369 888 (+1 873) од.;
крилаті ракети – 4 787 (+0) од.;
кораблі / катери – 33 (+0) од.;
підводні човни – 2 (+0) од.;
автомобільна техніка та автоцистерни – 111 257 (+430) од.;
спеціальна техніка – 4 333 (+4) од.
Остаточні дані щодо ворожих втрат уточнюються.
Росія фабрикує успіхи під Костянтинівкою за допомогою інформаційно-психологічних операцій (ІПСО).
Аналітики наводять приклад фальсифікації. Міністерство оборони Росії 15 червня заявило, що російські війська захопили Довгу Балку (розташовану на південний захід від Костянтинівки – Gazeta.ua). У цей же день з’явилося відео, що показує військових із російськими прапорами – нібито на західній околиці Костянтинівки, південному заході міста і в Довгій Балці. В ISW зробили висновок, що відео з підняттям триколора можуть бути згенеровані генеративним штучним інтелектом (ШІ). Експерти нагадали, що попередні ІПСО РФ про “успіхи” на полі бою в Україні використовували кадри, створені ШІ.