Медики Житомирського обласного онкодиспансеру наживалися на безкоштовних ліках. Казали хворим купувати в аптеках дороговартісні препарати, які безкоштовно надавала держава.
Організував схему завідувач одного з відділень онкоцентру спільно з колегою. Діяли щонайменше впродовж останніх пів року, за словами Ірини Мартинюк зі Служби безпеки в Житомирській області.
Медики за документами списували ці препарати. Потім продавали їх у приватні аптеки за пів ціни, розповіла Ірина Мартинюк. Їхній дохід становив щонайменше пів мільйона гривень щомісяця.
Під час обшуків у підозрюваних та аптеках вилучили майже 0,5 млн грн готівкою та партію ліків. Слідчі встановлюють причетних до схеми.
У медзакладі створили комісію й розслідують дії колег.
Йдеться про завідувача хіміотерапевтичного відділення та його підлеглого. Весь колектив шокований, говорить директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.
У мене постійно з ними була війна. Завідувача звільняв, а він відновився через суд, каже Сабадаш. Це не лікарі, а нелюди. Забирали в людей останню надію.
Медики від роботи поки що не відсторонені, бо не отримали підозри. Якщо провину доведуть, їм загрожує до восьми років в’язниці.
Також перевіряють аптеки, що торгували ліками. Препарати з Житомирського онкодиспансеру виявили в кількох областях.
В Одесі судитимуть кардіохірурга, який брав гроші за безкоштовні операції.
Його затримали у травні цього року коли отримав $11 тис. (майже 300 тис. грн. ГПУ) від пацієнта. В таку суму оцінив проведення операції на серці з протезуванням відділу аорти, за інформацією пресслужби обласної прокуратури.
Такі втручання повинні робити безкоштовно, за законодавством України. Протези, клапани, шунти купуються за бюджетні кошти. Обвинуваченого звільнили з посади, розповідають у прокуратурі.
Кардіохірургу загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.