Цього літа в Україні офіційно презентували японський електромобіль Nissan Leaf другого покоління. Його почали продавати в усіх брендових автосалонах країни.
Модель пропонують у єдиній комплектації N-Connecta із 40-кіловатним акумулятором і 150-сильним двигуном. Коштує легковик у такій версії – від 918 400 грн.
Щоб познайомитися із машиною ближче, беремо її на тест-драйв.
Знайомство
Nissan Leaf другої генерації побудований за тією ж схемою, що і перший, – під капотом розміщений електродвигун, у підлозі вмонтовані акумуляторні блоки. Привід машини – передній. Роль коробки передач виконує редуктор.
Всі машини, які продають в Україні, адаптовані під наші умови використання. Запас ходу в новинки – 270 км у змішаному циклі їзди і 389 км у місті.
Комплектація N-Connecta є майже максимальною. У ній встановлено більшість опцій, доступних для цієї моделі.
Дизайн
Новий електромобіль Leaf виглядає сучасніше. Кузов має чимало граней і гострих кутів. Подібні рішення можна побачити й в нових машинах інших японських, корейських, французьких виробників. Головна оптика стала більш виразною. До речі, це FULL LED-фари, вони “вміють” автоматично переходити із дальнього на ближнє світло і навпаки. Нижче у бампері вмонтовані LED-протитуманки.
Фірмову фальш-решітку радіатора зробили більшою, а на емблемі зник блакитний колір. Раніше Nissan встановлював на свої електромобілі лого із блакитним відтінком, аби підкреслити екологічність машин.
Лючок для зарядних портів, розташований між фарами, став ширший, має підсвітку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 циліндрів і 3 тонни маси як їде найдорожчий Infiniti
На капоті – чотири різкі ребра жорсткості. Два крайні переходять у лінії обрамлення решітки радіатора, дві внутрішні – в обрамлення люка зарядних портів. Віконна лінія за задніми дверима різко піднята вгору.
Дах автомобіля пофарбовано у чорний колір. Завдяки цьому Leaf здається легшим, ніж є насправді. За двоколірне виконання в автосалонах беруть доплату 26 480 грн. Корма моделі виглядає значно гармонійніше, ніж у попередньої генерації електрокара. Центральна частина задньої дверці пофарбована у колір даху, а верхні кутики задніх ліхтарів, як і в попереднього Leaf злегка находять на стійки кузова.
Кліренс моделі – 15,5 сантиметрів
Колеса в електромобіля 17-дюймові із легкосплавними дисками. Якщо подивитися на розмір гуми, то вона тут зумисне встановлена неширокою, аби меншим було тертя і відповідно споживання енергії.
Кліренс моделі – 15,5 сантиметрів. Порівняно із більшістю сучасних японських та французьких хетчбеків, це високий просвіт. З таким можна паркуватися під стандартні міські бордюри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тягне 3,5 тонни і має повний привід – як їде новий Nissan Navara
Коефіцієнт аеродинамічного опору машини став одним із кращих у класі 0,28. Іншою стала форма днища, також врахували вплив бокового вітру під час руху. Завдяки цим технічним рішенням у дизайні кузова запас ходу Leaf збільшився на 2,5 км, порівняно із попереднім корпусом моделі.
Оглядаємо багажник
Багажник у Leaf на 435 літрів об’єму. Він місткіший, ніж у більшості хетчбеків С-класу. та більший ніж у моделі першої генерації. Там був багажник на 410 літрів. П’ята дверця відчиняється високо. Під нею проходить людина зростом 190 сантиметрів.
Рівна підлога не виходить
Відсік для багажу непогано розпланований. Тут є сітка і паски для кріплення вантажу. Можна прикріпити деякі речі. Не дуже зручно, що високий борт із заднього бампера. Треба високо піднімати сумки перед завантаженням. Очевидно, відчуття високого борту було б не таке, якби багажник моделі мав фальш-підлогу, під якою б лежало повнорозмірне запасне колесо. Воно в комплекті не йде. Замість нього в авто йде ремкомплект для шин.
За потреби багажник можна збільшити, склавши спинки задніх сидінь. Рівна підлога не виходить. На це вплинули особливості конструкції саме електромобіля, адже в його підлозі вмонтовані акумуляторні батареї.
Сідаємо в салон
Сідаємо у салон позаду. Двері відчиняються широко – майже на 90 градусів. Приблизно такий кут відчинення має й на кілька класів вища модель виробника – Х-Trail. Людям будь-якої комплектації буде зручно заходити в авто. Салон електромобіля став просторішим за цю модель попередньої генерації. Матеріали встановлюють якісніші. Посадка позаду в салоні трохи вища, ніж спереду. Місце для ніг мілкувате за рахунок розміщеної батареї. Однак ноги в переднє крісло, налаштоване під мене (середня комплектація зростом 190 см) не впираються. Голова також не впирається в стелю.
Місце для ніг мілкувате за рахунок розміщеної батареї
За рахунок кватирок заднє вікно тут повністю опускається вниз. У більшості хетчбеків С-класу скло на 15-20% лишається не засунутим у двері при повному відчиненні. Шкода тільки, що немає імпульсних кнопок склопідйомників для пасажирів – коли можна затиснути на секунду кнопку і скло підніметься або опуститься. Така встановлена тільки у водійських дверцях. Центрального підлокітника в спинці немає. Тому троє дорослих вільно поміщається на задній диван.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий багажник і повно електроніки – на що насправді здатен Nissan X-Trail
Для пасажирів позаду передбачили підігрів сидіння і два роз’єми для зарядки мобільних телефонів.
За кермом
Місце водія виглядає сучасно. Компонування панелі приладів стало інакшим. Проте всі показники зрозумілі, читаються добре. Є вставки із м’якого пластику,
Кермо обтягнуте шкірою. Воно D-подібної форми, як і у всіх нових моделей виробника. Таке рішення дозволяє легко виходити із-за керма, а також тактильно відчувати, на який кут повернуте рульове колесо.
У стилі попереднього покоління “Ліфа” зроблений важіль редуктора. Ним користуватися дуже просто. Біля нього розмістили кнопку запуску двигуна і вимикач розумної педалі газу.
Зверху встановлений екран мультимедійної системи. Тут все зрозуміло. Не відміну від попереднього покоління цієї моделі мультимедійка має системи “Еплкарплей” і “Андроїд авто”. Можна синхронізувати функціонал смартфона із автомобілем. На жаль, в системі не знайшов української мови в меню.
На звичному місці в електромобіля немає ручника
Зручно, що кнопки кліматичних налаштувань розмістили окремо, а не в системі мультимедійки. Так ними простіше користуватися під час руху. Також добре, що є різноманіття розємів для смартфона водія під торпедою – стандартна розетка підкурювача на 12 В, USB, type C.
На звичному місці в електромобіля немає ручника – ні механічного, ні електричного, як наприклад в Х-Trail. Механічну педаль стоянкових гальм розмістили ліворуч від керма. Аби машина не котилася, її потрібно натиснути і почути характерне ступеневе потріскування. Нетипове рішення як для електромобіля. Однак мені механічними стоянковими гальмами користуватися зручніше.
Сидіння в автомобіля зручні. Мають достатньо широку подушку й великий діапазон регулювань. Всі вони механічні. Зручно, що нахил спинки регулюється важелем, а не круглою шайбою, як у більшості німецьких і французьких хетчбеків.
Поїхали
Тисну на кнопку запуску двигуна електромобіля і машина заводиться. Це відчувається переважно за показниками панелі приладів. Звуку не чутно. Переводжу маніпулятор у режим “драйв” і рушаю. Електромобіль стартує плавно і водночас швидко. При цьому він не під час натиску на газ безупинно розганяється.
Огляд із водійського місця нормальний, великі дзеркала добре охоплюють простір позаду, трохи заважають широкі стійки кузова. Допомагають контролювати мертві зони видимості індикатори “сліпих зон”. Вони вбудовані в дзеркала. У салоні стало тихіше, порівняно з попередньою генерацією моделі.
Керування Nissan Leaf гостріше, ніж у попередньої версії. Завдяки низькому центру ваги у поворотах електромобіль практично не кренить. Підвіска стала пружніша, ніж у першого покоління моделі. Ям, невеликих вибоїн і швів дороги майже не відчутно.
Розгін електромобіля можна порівняти із машиною, оснащеною 3,5-літровим силовим агрегатом. Йому достатньо менше 8 секунд для розгону до 100 км/год.
У електромобіля є е-pedal. Після активації цієї функції машина їде тільки тоді, коли водій тисне на педаль. Як тільки забирає ногу, вона починає гальмувати двигуном, при цьому позаду загоряється стоп-сигнал. Користуватися е-pedal у місті зручно. Адже так завжди спрацьовує система рекуперації, що підзаряджає двигун.
Є ще економічний режим. Він теж добре налаштований. З ним запас ходу збільшується на 10 км.
На трасі відключаю “розумну педаль” і економрежим і прискорююся. Розгін електромобіля можна порівняти із машиною, оснащеною 3,5-літровим силовим агрегатом. Йому достатньо менше 8 секунд для розгону до 100 км/год. Його максимальна швидкість – 144 км/год. Однак після розгону перетину поділки 140 на спідометрі батарея сідає значно швидше.
У моєму змішаному режимі – місто-траса-місто на одному заряді електромобіль проходив понад 260 кілометрів. При цьому заряд ще лишався. Одного заряду вистачило на щоденне використання машини протягом 4-5 днів у режимі дім-робота-справи-дім, під час якого щодня проїздив 40-50 км. Коли побачив, що заряду лишається менше 70 км, поставив на ніч від домашньої розетки. Кожні 2-3 години зарядки запас ходу машини поповнювався приблизно на 30 кілометрів. Для повного заряду необхідно 19-21 година. На швидкісній зарядці поповнити до заряд можна протягом години.
Обслуговування
Традиційного технічного обслуговування Nissan Leaf робити не потрібно. Немає потреби змінювати мастило двигуна, паливний, повітряний, масляний фільтри, міняти паси ГРМ тощо.
На збереження ємності батареї дають гарантію 8 років або 160 тис. км пробігу
Виробник рекомендує раз на 20 тис. км пробігу змінювати фільтр салону, раз на 40 тис. км пробігу міняти гальмівну рідину, раз на 120 тис. км змінювати охолоджуючу рідину. На збереження ємності батареї дають гарантію 8 років або 160 тис. км пробігу. Приблизно стільки проїжджає активний водій міста-мільйонника за 11-13 років.
Попередня генерація Nissan Leaf стала найпопулярнішим масовим електромобілем. В Україні понад 5 років він обіймає перші позиції за продажами. За даними виробника, перше покоління цієї моделі сумарно пройшло 4 мільярди кілометрів.