У День гідності та свободи, 21 листопада, в Києві відкрили виставку-комікс “Мальована історія Майдану” від художника-графіка Олександра Ком’яхова автора книжки-коміксу “ТАТО”.
Організував виставку Національний музей Революції Гідності.
Графічний роман Олександра Ком’яхова це художній сюжет, вплетений у документальну графіку. Герої роману проходять через випробування, які довелось подолати тисячам майданівців. Обставини, у які вони потрапляють, архітектура наметового містечка, сотні деталей відтворені з документальною точністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва за Україну, Зеленський з лампадою, вшанування полеглих: як проходить День гідності у столиці – фоторепортаж
Через історію київської сім’ї виставка-мальопис розповідає про ключові етапи Революції Гідності. Анотації з історичними екскурсами та фактами, хронологія подій, ілюстративний супровід дозволять зануритись у контекст Майдану, краще зрозуміти хід його історії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ганьба малоросам!” Зеленського і Єрмака зустріли на Алеї Героїв Небесної сотні
У процесі створення графічного роману “ТАТО” автор, який сам був свідком і учасником Революції Гідності, також працював із архівом Музею Майдану, консультувався з очевидцями подій.
Олександр Ком’яхов український ілюстратор і коміксмейкер із київської родини художників. Чимало часу присвятив праці у галузях ілюстрації книжок, підручників та періодичних видань, анімації, настільних ігор, ігрової індустрії та кіно. Співпрацював з НХМУ, Мистецьким Арсеналом, “Лікбез історичний фронт”, із фондом “Повернись живим”, Національним музеєм Революції Гідності як художник та куратор культурно-освітніх проєктів. Співзасновник освітніх спільнот “Ілюстрактор” та “Comicsoda”. Засновник проєкту “Ukrainika”, присвяченого популяризації мілітарної історії. Зараз працює над створенням ілюстрацій та графічної проз