З кожним роком вартість енергоресурсів зростає і все актуальнішим стає альтернативне опалення. Перехід на екологічні джерела тепла відбувається поступово, бо передбачає додаткові витрати на обладнання. Але ці вкладення виправдані. Вони окуповуються, роблять власників більш енергонезалежними і не шкодять навколишньому середовищу.
Комфортним і затишним житло можна зробити за допомогою теплових насосів від компанії Альтернетика. Вони перетворюють енергію повітря, води або землі на тепло для обігріву будинків. Це технологія, яку вже широко використовують у світі.
Переваги теплових насосів:
безпечніші, ніж системи опалення з використанням викопного палива;
дешевші в експлуатації, ніж твердопаливні, газові та електрокотли;
високий коефіцієнт продуктивності;
термін експлуатації до 50 років;
можуть охолоджувати житло влітку;
легко обслуговуються;
не потребують дозвільної документації
Теплові насоси роблять забір тепла з повітря, грунту або води за допомогою холодоагенту, через цикл випаровування та конденсації. Він циркулює між двома теплообмінниками.
Це енергоефективний вид опалення. З кожного 1 кВт спожитої електроенергії виходить близько 5 кВт тепла. Тому коефіцієнт продуктивності становить 500%.
Види теплових насосів:
Повітряні. Беруть тепло для обігріву будинку ззовні. Влітку навпаки охолоджують приміщення. Це найпоширеніші у світі теплові насоси для опалення будинку. Працюють при зовнішній температурі до 25°C. Можуть передавати тепло у вигляді повітря або підігрітої води, яка циркулює системою опалення.
Геотермальні (грунтові). Відбирають тепло з грунту чи водойми за допомогою труб – розсольного контуру. В ньому циркулює незамерзаюча рідина – пропіленгліколь. Контур розміщують вертикально у свердловинах глибиною 60-100 м, або горизонтально – колектори на глибині 1-1,5 м. Особливість геотермальних теплових насосів – зовнішня температура майже не впливає на їх роботу та показники ефективності. Іще вони можуть охолоджувати у пасивному режимі, без вмикання компресора.
Вентиляційні. Об’єднують вентиляцію, опалення, нагрів гарячої води і охолодження. Відбирають тепло для опалення із зовнішнього повітря. Вбудована вентиляційна система зберігає енергію всередині Вашої оселі. Вона відновлює до 90% тепла. Частина тепла, що відбирається із зовнішнього повітря також використовується для підігріву гарячої води.
В Україні альтернативне опалення вже використовують тисячі господарів. Вони оцінили всі переваги теплових насосів, економлять гроші взимку і не забруднюють навколишнє середовище.
Дізнатись більше про енергоефективні види обігріву можна на сайті.