“Чоловік учасник бойових дій. Які пільги має щодо працевлаштування? Чи може наш син скористатися пільговим вступом на навчання?” запитує читачка Тетяна Кушнір із Чернігова.
Учасники бойових дій мають пріоритетне право залишитися на роботі при скороченні працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва. Також на першочергове працевлаштування в разі ліквідації підприємства, установи чи організації, відповіли на запит редакції в Міністерстві у справах ветеранів України.
Ветеранам щороку надають додаткову відпустку зі збереженням зарплати строком 14 календарних днів. Допомога по тимчасовій непрацездатності становить 100% середньої зарплати, незалежно від стажу.
Учасники бойових дій мають переважне право на вступ до закладів вищої, фахової передвищої освіти, на позаконкурсний вступ до закладів професійної (професійно-технічної) освіти, курси для одержання відповідних професій.
Також держава забезпечує цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти в державних, комунальних закладах освіти дітям учасників бойових дій. Зокрема, до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Державну цільову підтримку надають у такому вигляді: повна або часткова оплата навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, пільгові довгострокові кредити, соціальна стипендія, безоплатне забезпечення підручниками, доступом до інтернету, проживання в гуртожитку.
Витрати на надання цих пільг здійснюють за рахунок і в межах коштів, передбачених державним і місцевими бюджетами на відповідні програми соціального захисту населення.
Місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть встановлювати за рахунок власних коштів додаткові гарантії соціального захисту.