Верховна Рада планує на засіданні 22 лютого розглянути у другому читанні зміни до закону “Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб”. За якими державний російськомовний телеканал “Дом” може отримати статус загальнонаціонального.
Про це повідомили “Детектор медіа”.
Йдеться про законопроєкт 4487.
Якщо парламент підтримає зміни, “Дом” зможе потрапити до Універсальної програмної послуги, яка безкоштовно надається українцям. Наразі до УПП входить “Суспільне” і телеканал “Рада”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держтелеканал “Дом” дасть 23 млн на Пальчевського, який “возз’єднувався” у Скабеєвої
Таким чином, російськомовний телеканал, який створювався для мовлення на тимчасово окуповані території, де-факто набуде загальнонаціонального масштабу.
Запуск державного російськомовного телеканалу на загальнонаціональний рівень – це акт прямої участі влади в російській гібридній війні проти України, заявляло об’єднання громадських організацій “Мова об’єднує”.
“Відповідно до законів “Про телебачення і радіомовлення” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мовою телебачення і радіомовлення є українська мова. Частка телепрограм українською мовою на будь-якому каналі, що транслюються всередині України, має становити не менш як 75%, а деяких програм 100%.
Запуск державного російськомовного телеканалу, обов’язкового для показу по всій Україні став би не просто беззаконням, а актом прямої участі влади у російській гібридній війні проти України”, – заявила громадськість.
Телеканал для тимчасово окупованих територій “Дом” розпочав мовлення у березні 2020 року. Торік у квітні перейшов в управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
На презентації каналу його гендиректорка Юлія Островська заявляла, що “Дом” допоможе донести глядачам з окупованих територій інформацію про Україну.
На телеканалі транслюють комуністичну пропаганду, показують колишнього депутата Госдуми РФ, який скаржиться на відсутність викладання російської мови у навчальних закладах в Україні.
ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” отримало 362 млн грн фінансування на 2022 рік.