У Держдепі США підтримали відновлення роботи “Північного потоку”

Головна Сторінка » У Держдепі США підтримали відновлення роботи “Північного потоку”

Сполучені Штати Америки підтримують відновлення постачання газу “Північним потоком-1” Російською Федерацією.

У Білому домі вважають, що це гарантує енергетичну безпеку Європи, заявив на брифінгу 20 липня прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс.

“Відновлення постачання газу дозволить Німеччині та іншим країнам ЄС заповнити резерви на короткострокову перспективу, до моменту, поки Європі не вдасться знизити енергозалежність від РФ”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз підготував відповідь на газовий шантаж Росії Bloomberg

Прайс підкреслив, що Вашингтон і ЄС також зі схваленням поставилися до рішення Канади повернути турбіну “Північного потоку-1” після ремонту в Німеччину. Її відправили на місце базування 18 липня.

1 липня стало відомо, що Росія повністю вимкне “Північний потік” через ремонт трубопроводу.

З 11 до 21 липня компанія Nord Stream AG тимчасово зупинила обидві нитки газопроводу “Північний потік” для планових профілактичних робіт.

З 16 червня “Північний потік” працював лише на 40% потужності. Скорочення постачання відчули в Німеччині Франції, Італії й Австрії.

За словами керівництва Росії, це пов’язано з технічними проблемами. Нібито через санкції Газпрому не повернули газоперекачувальні апарати компанії Siemens. 20 червня Кремль визнав, що антиросійські санкції остаточно поховають “Північний потік”.

“Північний потік-1” скоротив постачання газу через тривалий ремонт турбіни компресорної станції. Запроваджені проти Газпрому санкції не дозволяють повернути турбіну з канадського підприємства, де проводили її капітальний ремонт, у Європу.

Канада вирішила зробити санкційний виняток та передати Німеччині турбіну для газопроводу “Північний потік-1”. Канцлер Німеччини Олаф Шольц подякував за таке рішення. Рішення прийняли попри заперечення уряду України, а також великої української діаспори в Канаді.

13 липня уряд Канади вже відправив першу відремонтовану газову турбіну Росії для “Північного потоку”. Попри санкції, Канада на вимогу Німеччини погодилася обслуговувати турбіни для країни-загарбниці два роки.

Сполучені Штати та Європейський Союз підтримали рішення уряду Канади щодо газової турбіни.

Міністерство закордонних справ України викликало тимчасово повіреного в справах Канади в Україні. Причиною стало рішення Оттави передати Росії за посередництва Німеччини турбіну для “Північного потоку”.