Немає консенсусу: Зеленському відмовили у виступі на саміті Меркосур

Головна Сторінка » Немає консенсусу: Зеленському відмовили у виступі на саміті Меркосур

Президенту Володимиру Зеленському відмовили у виступі на саміті торгового союзу Меркосур.

Зеленський мав намір розповісти лідерам Меркосур про російсько-українську війну. Про це заявив заступник міністра економічних відносин та інтеграції Парагваю Рауль Кано, пише місцеве держагентство ІР.

“Консенсусу про можливість такого спілкування не було, тому український колега вже поінформований, що за цих обставин немає умов для розмови у форматі Меркосур з президентом України”, пояснив Кано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський говорив з політиками про підтримку та тиск на Росію

Він нагадав, що Меркосур ухвалює рішення на основі консенсусу.

Mercosur заснований 1991 року спільний ринок країн Південної Америки, економіко-політичний союз Аргентини, Бразилії, Уругваю, Парагваю та Венесуели (членство припинено. Gazeta.ua). У ньому зосереджена більша частина населення країн Латинської Америки й Карибського басейну. Другий після ЄС за розмірами й потенціалом митний союз. Асоційовані члени Болівія, Чилі, Колумбія, Еквадор, Перу, Гаяна й Сурінам. Мексика й Нова Зеландія “спостерігачі”.

Зеленський не підтримує позицію нейтральності Бразилії. Він спілкувався з президентом Бразилії Жаїром Болсонару. За словами глави держави, не можна бути нейтральним у війні. Люди в Бразилії підтримують ті ж самі цінності, що й в Україні, зауважив Зеленський. Тому Бразилія, як і будь-яка держава Латинської Америки, має надавати підтримку Україні.

Президент Володимир Зеленський 30 червня виступив на саміті НАТО в Мадриді через відеозвʼязок. Він зауважив, що Альянс для Росії завжди був ворогом, а всі колишні країни Радянського Союзу РФ не вважає незалежними державами.

27 червня, виступив на другому дні саміту “Великої сімки”. У звернені Зеленський попросив допомогти Україні з системами протиповітряної оборони, запровадити нові санкції проти Росії та надати гарантії безпеки. Також він закликав західних партнерів допомогти з експортом зерна й майбутньою відбудовою України.