Російські окупанти під час відступу вдвічі щільніше мінують територію України.
Мін на визволених від росіян українських територіях вдвічі більше, ніж на деокупованій частині Київщини або Чернігівщини. Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
“Якщо раніше ми могли говорити про розмінування на Луганщині, Донеччині, то, на жаль, зараз ми змушені говорити про це фактично на більшій частині території нашої держави. Дійсно, заміновано фактично все (на нещодавно деокупованих територіях. Gazeta.ua.). Якщо ми порівнюємо з Київщиною або Чернігівщиною, то замінування вдвічі щільніші”, повідомив він.
За словами Монастирського, таким чином окупанти намагаються стримувати контрнаступ ЗСУ.
“Це, звичайно, пов’язано і з тривалістю перебування там ворога, і з тим, що вони більше використовують цей спосіб як стримування наших військ”, сказав глава МВС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГУР розповіли, як звільняли Невське й ліквідували десятки окупантів: відео
Він зазначив, що розмінуванням займаються фактично дві служби ДСНС та поліція.
“Протягом останніх місяців працівники ДСНС виявили понад 250 тисяч вибухонебезпечних предметів, ще 130 тисяч працівники поліції”, повідомив він.
Українським піротехнікам допомагають і західні фахівці.
За словами Монастирського, коли спеціалісти з гуманітарного розмінування бачать обсяги необхідних робіт, вони говорять, що це триватиме десятки років.
“Однак, дивлячись на роботу наших спеціалістів, треба визнати, що їхня ефективність у рази вища”, підкреслив міністр.
Українські захисники звільнили від російських окупантів загалом 551 населений пункт у Харківській області.
Також деокуповано 88 населених пунктів на Херсонщині. Про це під час брифінгу повідомив заступник керівника Офіса президента Кирило Тимошенко.
У Харківській області сили оборони деокупували 551 населений пункт, там зареєстрували 1685 воєнних злочинів. Росіяни продовжують обстрілювати Харків і область, зруйнували вже понад 12 тис. об’єктів.