fbpx

Агресія Росії та компенсації родинам жертв катастрофи в Ірані: Зеленський зідзвонився із Трюдо

Головна Сторінка » Агресія Росії та компенсації родинам жертв катастрофи в Ірані: Зеленський зідзвонився із Трюдо

Президент Володимир Зеленський поспілкувався телефоном із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Політики обговорили ситуацію на Донбасі та вимоги компенсацій родинам жертв катастрофи літака МАУ в Ірані, інформує пресслужба Офісу президента 11 січня.

Зеленський запропонував оновити Спільну декларацію про особливе партнерство між Україною та Канадою. Також він розповів Трюдо про ситуацію на Донбасі та на кордоні з Росією.

“Позиція західних країн у діалозі з РФ має залишатися твердою й рішучою. Необхідно бути готовим до невідкладного запровадження превентивного пакета санкцій проти РФ з метою протидії агресивним намірам Кремля”, заявив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа літака МАУ: в річницю трагедії назвали імена винуватців

Окремо сторони обговорили важливість продовження канадської тренувальної місії UNIFIER з підготовки українських військових.

Крім того, Зеленський і Трюдо домовилися докладати спільних зусиль, щоб домогтися належної компенсації для родин жертв катастрофи літака рейсу МАУ, збитого два роки тому у небі над Тегераном.

На завершення президент запросив канадського прем’єра відвідати Україну 2022 року.

Іран відмовив Канаді, Швеції, Україні й Великій Британії в переговорах щодо компенсацій жертвам катастрофи літака МАУ біля Тегерана. Країни, які входять до Міжнародної групи, планують в інший спосіб розв’язати це питання.