Завтра в Україну прилетить прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончеренко у Facebook.
“Водночас з робочим візитом тут буде знаходитись і прем’єр Польщі Матеуш Моравецький. Є ймовірність, що вони будуть підписувати декларацію щодо нового союзу”, – написав нардеп.
Матеуш Моравецький може відвідати завтрашнє відкриття нової сесії Верховної Ради.
Про те, що Джонсон відвідає Україну раніше повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
“Лише цього тижня будуть одночасно перебувати в Києві три прем’єр-міністри трьох країн”, – сказав очільник МЗС.
Крім польського і британського прем’єрів Україну відвідає прем’єр Нідерландів Марк Рютте.
Тим часом британське видання The Daily Mirror повідомило, що Джонсон у понеділок планує поговорити телефоном із президентом РФ Володимиром Путіним. А 1 лютого вирушить в Україну для “вирішення кризи, що наростає”. Його супроводжуватиме очільниця британського МЗС Ліз Трасс.
Джонсон проведе переговори із президентом України Володимиром Зеленським.
Цього тижня має з’явитися новий політично-безпековий альянс за участі Великої Британії, України і Польщі. Сторони закінчують фіналізувати деталі угоди, повідомили BBC.
“Опцію серйозно опрацьовують”, – сказав співрозмовник в Офісі президента.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віч-на-віч розмовляти з РФ сенсу немає – Резніков
Головними завданнями регіонального альянсу мають стати протидія російській загрозі, спільна робота заради майбутнього європейської безпеки.
Співрозмовники в дипломатичних колах вказують, що новий тристоронній формат взаємодії Лондона, Варшави і Києва Україна ініціювала на початку грудня.
Це має стати частиною ширшої стратегії України зі створення малих альянсів: “Люблінський трикутник” (Україна-Польща-Литва), “асоційоване тріо” (Україна, Грузія, Молдова) і “квадрига” (Україна-Туреччина).
“Після виходу з ЄС вони взяли на озброєння концепцію “глобальної Британії”. Вони бачать свій інтерес, їм потрібен такий друг, як Україна. Типова аналогія – це серйозні відносини між Польщею і Британією.
Україна в очах британців – потужна держава на іншому боці європейського континенту”, – каже посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.
У січні Міноборони повідомило, що протитанкові системи прибули з Великої Британії в Україну. Ідеться про ракети NLAW.
Пізніше Британія відправила ще 2 тис. одиниць протитанкової зброї і близько 30 елітних військовослужбовців, які навчатимуть українських військових.
25 січня розпочались перші військові навчання із застосуванням NLAW.