fbpx

Американська Westinghouse допоможе збудувати два блоки Хмельницької АЕС

Головна Сторінка » Американська Westinghouse допоможе збудувати два блоки Хмельницької АЕС

Українська компанія Енергоатом та американська Westinghouse Electric домовилися побудувати два енергоблоки на Хмельницькій атомній електростанції.

Угоди щодо будівництва підписали під час міжнародної конференції “Атомні можливості для розвитку країни” 22 листопада, повідомила пресслужба Енергоатома.

“Йдеться про два реактори за технологією АР1000. У планах розвитку галузі збільшити до 2040 року атомні потужності до 24 ГВт”, – заявив голова Енергоатома Петро Котін.

Генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман підкреслив надійність співпраці української й американської компаній.

“Ми раді, що наше співробітництво отримало новий поштовх. Україна виробляє понад половину електроенергії за допомогою атомної енергетики. Westinghouse постачає приблизно половину палива для українських АЕС”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білорусь зупиняє постачання електроенергії в Україну: відома дата

НАЕК “Енергоатом” і американська електротехнічна компанія Westinghouse electric підписали 31 серпня меморандум про спільне будівництво енергоблоків АЕС. Westinghouse electric існує з 1886 року і займається проєктуванням енергоблоків АЕС з початку ХХІ ст. Корпорація контролює до 50% комерційних енергоблоків у світі та 31% ринку поставок ядерного палива. На українському ринку Westinghouse працює з 1992 року як постачальник послуг з модернізації систем безпеки українського парку реакторів і постачальник палива для АЕС.