Американський генерал оцінив ймовірність ядерної атаки Росії

Головна Сторінка » Американський генерал оцінив ймовірність ядерної атаки Росії

Навряд Росія буде застосовувати ядерну зброю.

Але шанси цього не нульові, сказав американський генерал Бен Годжес в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Я думаю, що все більше і більше людей усвідомлюють, що загрози Росії з приводу використання ядерної зброї – це тільки загрози. Я не хочу сказати, що це нульові шанси, тому що Росія має тисячі одиниць ядерної зброї, і їх явно не турбує, скільки людей вони вбивають навіть своїх, але я не бачу для них переваги в тому, щоб використовувати ядерну зброю. І особливо якщо Росія сама не піддається прямому нападу з боку НАТО”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загинуть сотні тисяч росіян: американці змоделювали ядерні удари по РФ

Годжес вважає, що росіяни усвідомлюють, що їхня ядерна зброя найефективніша, коли вони насправді не використовують її, а лише погрожують. У Москві бачать, як США, Німеччина та деякі інші вагаються.

“Ми самі себе стримуємо, тому що ми стурбовані цією ескалацією. Здається, що ми нарешті починаємо це проходити. Ключовим буде, коли США та Німеччина обидва нарешті скажуть, що ми хочемо, щоб Україна перемогла, що в наших інтересах, щоб Україна перемогла Росію. І тоді, коли ви маєте чітко визначений стратегічний результат, тоді ви можете мати набагато кращі, ефективніші політичні рішення”, – пояснив генерал.

Сполучені Штати Америки розроблятимуть сучасний варіант ядерної гравітаційної бомби B61-13.

Таке рішення було прийняте через “мінливу обстановку в галузі безпеки і загрози з боку потенційних супротивників”. Про це повідомив помічник міністра оборони з космічної політики Джон Пламб.