fbpx

Американський “літак судного дня” приземлився у Європі

Головна Сторінка » Американський “літак судного дня” приземлився у Європі

Літак E-6B Mercury, який має статус “повітряного командного пункту” Стратегічного командування ЗС США, 28 лютого приземлився у Європі.

Він прибув до Ісландії, виконуючи операції у зоні відповідальності Європейського командування ЗС США. Про це командування військ Сполучених Штатів у Європі повідомило у Twitter.

“Екіпаж зустрівся з послом США в Ісландії Керрін Патман та іншими дипломатичними та військовими лідерами”, ‒ йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США відреагували на спробу РФ запустити “Сармат” під час візиту Байдена

E-6B Mercury ще називають “літаком судного дня”. Це військовий стратегічний літак управління і зв’язку, а також повітряний командний пункт ВМС США.

Він призначений для зв’язку зі стратегічними атомними ракетними крейсерами, які є носіями міжконтинентальних балістичних ракет. Йдеться про підводні човни класу Ohio.

На борту кожної такої субмарини може бути до 24 ракет Trident II D5, із ядерними боєголовками.

E-6B Mercury може розвивати швидкість 981 км/год за крейсерської швидкості 842 км/год і здатний підійматися на висоту до 12,8 км. Практична дальність становить 11 760 км.

Росія проводила випробування ядерної ракети “Сармат”, яка може нести кілька ядерних зарядів, коли президент США Джо Байден перебував в Україні. Випробування не вдалося.

Рішення Російської Федерації про призупинення участі в Договорі зі Сполученими Штатами Америки про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь є черговим провокаційним кроком з боку держави-агресорки. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Generated by Feedzy