Амфетамін, канабіс і “бояришнік”: окупантів накриває хвиля алкоголізму

Головна Сторінка » Амфетамін, канабіс і “бояришнік”: окупантів накриває хвиля алкоголізму

На війні проти України багато російських окупантів стали залежними від наркотиків чи алкоголю.

У вересні 2023 року російське опозиційне видання “Верстка” писало, що до 15% окупантів вживають наркотики, у тому числі амфетаміни та канабіс. Ці речовини легко дістати навіть на передовій, йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У дусі сталінських штрафбатів”: ЗМІ дізналися, як РФ використовує загони “Шторм-Z”

“Ці повідомлення заслуговують на довіру та надходить багато відомостей від моменту вторгнення про велику кількість дисциплінарних подій, злочинів і смертей, пов’язаних зі зловживанням алкоголем серед російських військовослужбовці”, – кажуть у британській розвідці.

За вживання алкоголю та наркотиків російські командири відправляють солдатів у штурмові загони “Шторм-Z”, які фактично перетворилися на “штрафні підрозділи”.

“Однією з основних причин поганої російської дисципліни та зловживання психоактивними речовинами, ймовірно, залишається відсутність у бойових частин можливості відійти від лінії фронту”, – додали у повідомленні.

Російські окупанти воюють застарілим озброєнням, і кажуть, що їм бракує нагород. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зокрема, російські бойовики з батальйону “Восток” скаржаться на те, що командування недостатньо нагороджує батальйон за його самовідданість у складі російського оперативно-тактичного з’єднання “Каскад”.

Окупанти також заявили, що військове командування не виконує свої обіцянки. Мовляв, з початку повномасштабного вторгнення особовий склад воював на передовій замість того, щоб виконувати функції “зачистки” після штурмів.