Людство втратило основу світового порядку після Другої світової війни. Йдеться про презумпцію проти застосування сили.
Світ безумовно перебуває у довоєнній епосі, вважає військовий аналітик Саймон Діггінс, передає Sky News.
“В останні місяці з’явилося відчуття, що неминучу напруженість в складному світі можна вирішити виключно за допомогою війни. Немає нічого неминучого, але вторгнення в Україну, зокрема, показало, що Росія розглядає війну як інструмент політики. Інструмент зміни світового порядку на свою користь, а не просто як засіб захисту”, – зазначив він.
Ситуація у Східній Європі також дуже небезпечна. Китай прагне “возз’єднання” з Тайванем, а Іран у своєму регіоні хоче отримати власне “місце під сонцем”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зробив потужну заяву про кінець війни і Третю світову
“Росія за останній рік подвоїла свої витрати на оборону. Кремль витрачає 6% ВВП, або одну третину всіх державних витрат, на збройні сили. А ми, навпаки, витрачаємо трохи більше 2% свого ВВП або близько 4,5% державних витрат. Росіяни завжди готові адаптуватися, використовують горнило війни для реформування, реструктуризації та переозброєння своїх сил”, – додав Діггінс.
В Україні можливе припинення вогню або якась непроста тупикова ситуація цьогоріч, прогнозує експерт.
“Майже напевно до наступного року. Тоді ми зіткнемося з новою російською армією, яка буде використовуватися там, де забажає президент Володимир Путін. А у нього є довгий список перебудов, щоб виправити те, що він вважає катастрофою розпаду Радянського Союзу”, – констатував аналітик.
Російська оборонно-промислова база зможе виробляти мінімум 100 основних бойових танків на місяць. Це дозволить ворогу замінити втрати на полі бою, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).