Аналітики ISW розкрили провали оборони РФ у Бєлгородській області

Головна Сторінка » Аналітики ISW розкрили провали оборони РФ у Бєлгородській області

Травнева операція “Російського добровольчого корпусу” (РДК) та легіону “Свобода Росії” в Бєлгородській області РФ викрила серйозні недоліки лінії оборони російського регіону.

Губернатор області В’ячеслав Гладков раніше повідомляв, що російська влада витратила 10 млрд рублів на будівництво лінії укріплень уздовж кордону регіону з Україною, ідеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Керівник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин оголошував про будівництво комплексу укріплень під назвою “лінія Вагнера” в цій області ще в жовтні 2022 року. Тоді він піддав прямій критиці російську бюрократію, що вона не підтримала будівництво оборонної лінії”, ‒ ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чекайте нас і у вашому населеному пункті”: бійці РДК заявили, що знову зайшли на територію РФ

Нові заклики посилити оборону вздовж кордону, не матимуть суттєвого ефекту. Армія РФ неправильно розподіляє сили, які краще підходять для підтримки активних наступальних операцій.

“Існуючі зміцнення та оборонні приготування мало чим могли перешкодити рейду на Бєлгород. Пригожин тим часом використовує занепокоєння інформаційного простору, пов’язане з наслідками операції, у своїх інтересах. Таким чином він прагне зміцнити свій вплив у Росії”, ‒ звітують в ISW.

22 травня у Бєлгородській області почалися військові дії, за які взяли відповідальність формування етнічних росіян РДК та легіон “Свобода Росії”. Обидва воюють на боці України. Російська місцева влада заявила про проникнення “української ДРГ” і запровадили режим “контртерористичної операції”, який згодом скасували.

23 травня легіон “Свобода Росії” та РДК заявили, що продовжують операцію зі “звільнення” Бєлгородської області. Ніяких деталей бійці не розкрили.