Російські загарбники впродовж останнього місяця значно збільшили інтенсивність наземних атак на сході України.
Це свідчить про намір російського військового командування закріпити успіхи до прибуття в Україну західної військової допомоги, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики посилаються на дані речника українського угруповання “Хортиця” Назара Волошина. За його словами, кількість бойових зіткнень на сході істотно зросла з 84 8 травня до 146 9 травня. Більшість бойових дій відбулася у зоні відповідальності угруповання “Хортиця” – території від Харківської області до прикордонної зони Донецької та Запорізької областей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни в травні можуть піти на Харків – командир підрозділу ГУР Kraken
Тим часом Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що в період з березня по квітень 2024 року кількість російських атак зросла на 17%, а понад 75% повідомлень про наземні атаки були зафіксовані у напрямку Часового Яру, Авдіївки та Мар’їнки. В період з березня по квітень кількість російських атак біля Часів Яру зросла на 200%.
Волошин припустив, що нинішня інтенсифікація російських атак є результатом того, що після весняного сезону висох ґрунт і це сприяє більш швидкому механізованому маневру.
Також причиною називають той факт, що російські сили намагаються скористатися відносною слабкістю Сил оборони України, доки вони чекають на прибуття західної допомоги.
“ISW продовжує оцінювати, що російські війська будуть підтримувати високу інтенсивність атак на сході України, щоб досягти успіхів до прибуття західної допомоги в Україну. Ця допомога обмежить здатність російських військ підтримувати високу інтенсивність атак і тактичні успіхи, яких вони зараз можуть досягти”, – йдеться повідомленні.
Російські війська перегруповуються для підготовки до нових спроб прориву Часового Яру. Вони здійснили наземні атаки в Новому мікрорайоні, біля Іванівського, Кліщіївки, Ступочок.
Окупанти продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було, йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW).