Аналітики прогнозують посилення ударів РФ по Україні

Головна Сторінка » Аналітики прогнозують посилення ударів РФ по Україні

Росія має намір посилити свою ударну кампанію, щоб порушити матеріально-технічне забезпечення українських військових.

Про це, зокрема, заявляв міністр оборони РФ Сергій Шойгу, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Ймовірно, російські війська посилять удари безпілотниками та ракетами найближчими тижнями. Окупанти намагатимуться максимально завдати шкоди українській інфраструктурі та оборонно-промисловій базі до того, як прийде допомога з США.

Аналітики припускають, що зосередженість розмов Шойгу на ударах по українській логістиці свідчить про те, що російські війська можуть змінити свій набір цілей, щоб вразити українську транспортну інфраструктуру, логістику та військові складські об’єкти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Удари дронів та повені впливають на нафтову промисловість РФ – ISW

Війська РФ також, ймовірно, активізують поточні наступальні операції в найближчі тижні, щоб використати матеріальні обмеження українських військ напередодні прибуття безпекової допомоги з США.

“Зосередженість Шойгу на російських наступальних операціях поблизу Часового Яру, на захід від Авдіївки, а також на захід і південний захід від Донецька додатково вказує на те, що російські війська, ймовірно, посилять наступ у цих районах. Війська РФ завдали потужних ударів по об’єктах української транспортної інфраструктури в Дніпропетровській області 19 квітня і можуть мати намір повторити та розширити ці удари в найближчі тижні, щоб перекрити українські наземні лінії зв’язку”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, за оцінками аналітиків, російське військове командування може сподіватися, що скоординовані зусилля обмежать здатність України достатньою мірою розподіляти живу силу і матеріально-технічні засоби на критично важливих ділянках фронту і відтермінують покращення можливостей, які надасть українським військам прибуття американської безпекової допомоги.

Американський Сенат ухвалив пакет законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Загальна сума допомоги – $95,3 млрд, при цьому на підтримку України у війні з Росією передбачено $61 млрд.

Також законопроєкт передбачає передачу на потреби України заморожених активів Росії.