fbpx

Анісію Солунську ударили мечем за відмову іти на язичницьке свято

Головна Сторінка » Анісію Солунську ударили мечем за відмову іти на язичницьке свято

Сьогодні християни згадують мученицю Анісію Солунську, яка народилася у 284 році в Греції. Її батьки були забезпеченими людьми і дали їй гарну освіту.

Анісія з дитинства виховувалася у християнських традиціях. У ранньому віці осиротіла і отримала великий спадок. Роздала його бідним, а своє життя остаточно присвятила Богові багато молилася та постувала. Допомогала іншим християнам, які страждали від переслідувань язичників.

У період, коли жила Анісія, правителем Греції був римський імператор Максиміан. Він ненавидів християн та видав наказ, яким дозволяв безкарно їх убивати і піддавати тортурам. Це і стало підставою для одного із язичників убити святу Анісію. У 305 році він зустрів її по дорозі у храм та став вимагати аби пішла з ним на язичницьке свято. Отримавши відмову ударив святу мечем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 січня згадують святого, який не побоявся умерти за свою віру

Анісію поховали біля головних воріт міста Солуні нині Салоніки.

Учора Православна церква України вшановувала преподобного Іова Манявського, який заснував Хресто-Воздвиженський монастир у селі Манява на Івано-Франківщині. Обитель є досі діючою та знаходиться під юрисдикцією ПЦУ. Віряни часто називають її українським Афоном, бо теж розміщена на горі.