fbpx

“Арахамія натякав, що перед самими виборами повернуть мажоритарку” – Рибачук

Головна Сторінка » “Арахамія натякав, що перед самими виборами повернуть мажоритарку” – Рибачук

У партії “Слуга народу” думають над поверненням до старої виборчої системи мажоритарки. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказав голова громадської організації “Центр спільних дій” Олег Рибачук.

“Слугам народу” стає все важче або майже неможливо перемогти на наступних виборах. Хочуть розвернути виборчу реформу від пропорційної з відкритими списками. Це не врятує. Мажоритарники ніколи не будуть надійним будівельним матеріалом. Ліпилися під будь-яку владу, але так само легко зраджували. У приватних розмовах Арахамія натякав, що перед самими виборами повернуть мажоритарку”, – зазначив він.

За його словами, про дострокові вибори не йдеться. Перевибори вигідні опозиції.

“Зараз у Верховній Раді є конструкція, яка їх влаштовує. У парламенті вже виробився певний алгоритм. Монобільшості немає, є два сателіти олігархічні групи “За майбутнє” (пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. – Gazeta.ua) і “Довіра” (пов’язують з аграрними олігархами Андрієм Веревським і Юрієм Косюком. – Gazeta.ua). Щоб приймати важливі закони і рішення, Зеленському вони потрібні. Тому обрав вибірковий шлях оголошують війну якомусь одному опонентові і далі намагатимуться домовитися”, – додав Рибачук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росія своїх “кротів” любить, вирощує і просуває в українській владі” – Олег Рибачук

Він вважає, що якщо депутати повернуть мажоритарку, це зірає проти них.

“Це буде 300 політичних самогубців. Люди розумітимуть, що саме ці депутати не мають шансів чесно виграти. Хочуть пролізти через мажоритарку. “Слуги народу” нічого не зробили для побудови партії. Залишається віртуальною. Не пустила коріння по містах, областях, мовчу вже про села. Немає ідеології, час втратили. Команда Зеленського хоче переконати нас, що на наступному циклі потрібно ще раз їх обрати, бо мають реалізувати обіцянки. Але запит іде на компетентність. Це виклик для політиків. І коли на телешоу нам намагатимуться продати чергову “фішечку”, “розумну силу”, будемо вимогливішими”, – наголосив Рибачук.

Президент Володимир Зеленський, як і його попередник Петро Порошенко,обіцяли запровадити відкриті списки. Проте зараз у Верховній Раді намагаються повернути мажоритарну систему виборів до парламенту. Заяву опублікували 30 громадських організацій, поміж яких “Чесно”, Фундація DEJURE, Центр протидії корупції, “Автомайдан”. 17 грудня нардепи з групи “За майбутнє” зареєструвати законопроєкт, який відтерміновує дію Виборчого кодексу. А голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вже зробив заяву про те, що така ініціатива може набрати 300 голосів.

2019 року парламент ухвалив Виборчий кодекс, який передбачає вибори за відкритими списками. Це означає, що виборці, а не партії вирішують, хто має потрапити в Раду, заявляють активісти.