Археологи розкопали прикраси, яким 1400 років

Головна Сторінка » Археологи розкопали прикраси, яким 1400 років

У провінції Мерсін на півдні Туреччини знайшли прикраси візантійського періоду.

Археологи розкопали 19 прикрас віком 1400 років. Вони належать до періоду Візантійсько-Сасанідської війни 602-628 років, повідомляє Ancient Origins.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські солдати випадково знайшли найбільший нацистський концтабір

Вивчаючи стародавнє місто Узунджабурч (Діокесарія), фахівці знайшли скелет, намисто, кулон, ланцюжок, сережки та амулет із браслетом та ланцюжком.

Також знайшли монети періоду імператора Іраклія, викарбувані під час Візантійсько-Сасанідської війни. 439 монет – динарії, або давньоримські монети, викарбувані зі срібла. Ще 212 – цистофори, срібні монети з Пергама, стародавнього грецького поліса у сучасній північно-західній Туреччині.

Прикраси знаходилися у внутрішньому приміщенні 23-метрової вежі міста. Вважається, що їх накрило землею після обвалу перекриттів вежі під час пожежі. На місці знайшли фрагменти скелета людини, яка в той час перебувала в приміщенні. Сама вежа датована кінцем VI – початком VII ст.

“Досі наша мета полягала в тому, щоб підвищити цінність нашого міста у галузі археології. Ці перші знахідки, отримані в результаті напруженої роботи групи розкопок, віщують, що археологічне багатство Узунджабурча буде розкрито докладніше в наступний період”, – пояснив професор Ахмет Чамсари.

В Україну до вшанування 400-річчя смерті гетьмана Петра Сагайдачного привезуть його меч. Він знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в польському Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.