Археологи знайшли давній прес для грузинського вина

Home Новини звідусіль Археологи знайшли давній прес для грузинського вина

Прес для вина віком близько 1,8 тис. років знайшли археологи поруч із римським фортом у Гоніо, Грузія

Його ідентифікувати за допомогою лідара. Це метод дистанційного зондування з використанням імпульсного лазера для вимірювання змінних відстаней до землі. Дозволяє створювати тривимірні цифрові копії ландшафту, передає Heritage Daily.

Прес використовували для потреб римських солдат у гарнізоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли середньовічний банкетний зал

Вино зберігали у квеврах великих глиняних глеках. Їх закопували у землю для вистоювання вина. Метод грузини використовують й досі.

Виноград пресували. Сік, виноградну шкірку та кісточки заливали у квеври й вистоювали 5-6 місяців.

На північному сході Туреччини в районі міста Ерзурум археологи виявили могилу онуки грузинської цариці Тамар – Гурджі-Хатун. Дослідники вважають, що знайшли саркофаги Гурджі-Хатун та її сина, султана Ала ад-Діна Кейкубат II, повідомляє посольство Грузії в Туреччині.