Археологи знайшли незвичайну зброю: серед неї ніж, схожий на геніталії

Головна Сторінка » Археологи знайшли незвичайну зброю: серед неї ніж, схожий на геніталії

Під час нещодавніх розкопок в Гетеборзі, Швеція, археологи виявили неординарні артефакти. Вчені досліджували залишки фортеці Гуллберг, одного з найважливіших замків Швеції, збудованого у XIII столітті.

Про це пише Heritage Daily.

Під керівництвом експертів з Державного історичного музею розкопки були зосереджені на останніх вцілілих елементах фортеці, заснованої королем Біргером. Протягом століть твердиня неодноразово зазнавала руйнувань – спочатку під час Шведської визвольної війни, потім була відбудована ранніми монархами династії Ваза, а потім знову зруйнована данськими військами під час Кальмарської війни.

Після офіційного заснування Гетеборга у 1621 році, територія була розчищена для будівництва Скансен Лейоне, оборонного форпосту, що мав захищати від майбутніх нападів. Під час останнього дослідження археологи виявили безліч військових і побутових артефактів, а також залишки будівельних конструкцій.

Серед знахідок виділяються гарматні ядра, арбалетні болти, мушкетні кулі та рідкісний “кинджал-боллок” – зброя, названа так за дволопатеве руків’я, що нагадує чоловічі геніталії.

Знахідки намалювали чіткішу картину життя всередині фортеці. Окрім військових реліквій, дослідники відкопали предмети, що використовувалися в повсякденному житті: керамічний посуд, пивні крани, супову чашку, сонячний годинник і рідкісний письмовий інструмент, відомий як пісочник, що використовувався для поглинання чорнила на рукописних документах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Срібні арабські, англійські та баварські монети – під підлогою виявили скарб вікінгів

Представник Державних історичних музеїв Андерс Альтнер також підтвердив несподіване відкриття підвалу вежі та частин оригінальних фортечних стін і воріт. У підвалі вежі, за словами команди, збереглися елементи первісних сходів, підлогового покриття, а також сегменти стін і стелі. Деякі секції укріплення були побудовані з цегли та каменю, інші – з дерева та землі.

Ці розкопки не лише поглиблюють історію заснування Гетеборга, але й привертають увагу до мінливих оборонних стратегій і матеріальної культури минулих століть. Збереження такої кількості об’єктів дає дослідникам рідкісний шанс проаналізувати архітектуру, ремесла та повсякденні реалії тих, хто жив у політично нестабільному середньовічному періоді Швеції.

Археологи натрапили на цінні для науки артефакти в Альпійських горах. Стоянку давніх людей оголив льодовик, що тане. На ній знайшли мотузку віком 6 тис. років, дерев’яну фігурку і шнуровані черевики.