Армія РФ потерпає від проблем з дисципліною – британська розвідка

Головна Сторінка » Армія РФ потерпає від проблем з дисципліною – британська розвідка

Проблеми з дисципліною у російській армії загострились після початку примусової мобілізації у жовтні торік.

Тих, хто йде в “самоволку”, як покарання відправляють в Україну на війну. Про це повідомило міноборони Великої Британії у Twitter 24 травня.

Аналітики в огляді посилаються на достовірні дослідження незалежних російських журналістів. Вони показують, що з січня по травень 2023 року російські військові суди розглянули 1053 справи про самовільне відлучення особового складу (“самоволку”). Це більше, ніж за весь 2022 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шойгу набирає призовників до власної ПВК ISW

За даними британської розвідки, російські військові щосили намагалися підтримувати дисципліну у своїх лавах, але їхні проблеми, швидше за все, погіршилися після примусової мобілізації резервістів.

Судові дані показують, що більшість з тих, кого визнали винними у самовільному відлученні, зараз покарані умовними термінами. Це означає, що їх можуть передислокувати у зону бойових дій в Україні.

“Зусилля Росії, спрямовані на покращення дисципліни, зосереджені на покаранні порушників та заохоченні патріотичного запалу, а не на усуненні першопричин розчарування солдатів”, додали в огляді.

30 березня президент РФ Володимир Путін підписав указ про проведення призовної кампанії у Росії, яка триватиме з 1 квітня до 15 липня. Загалом планується призвати 147 тис. осіб.

Російське керівництво прагне набрати 2023 року до війська ще 400 тис. контрактників для війни проти України, але деякі офіційні особи РФ вважають це нереальним, за даними ЗМІ. Приблизно таку кількість військових налічували сили вторгнення 24 лютого 2022 року, більшість з яких були професійними контрактниками.