fbpx

Артур Герасимов з Мюнхена: “Наше завдання – зробити все, щоб перемога України була якнайшвидшою”

Головна Сторінка » Артур Герасимов з Мюнхена: “Наше завдання – зробити все, щоб перемога України була якнайшвидшою”

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов, який бере участь у складі української делегації в Мюнхенській безпековій конференції, розказав журналістам про ключові меседжі для західних союзників.

“Ключове питання це питання часу. Ми чуємо від наших міжнародних партнерів, що війна буде довгою. Але ми намагаємося сказати їм в кожному нашому виступі, на кожній зустрічі щодня, просто зараз ракетами знищується наша інфраструктура. Щодня гинуть найкращі сини і доньки України. Тому ця війна має закінчитися якнайшвидше. А для цього потрібні швидкі рішення”, сказав Герасимов.

“І під час мого виступу на одному із заходів конференції, і на зустрічі з міністром оборони Німеччини Пісторіусом я чітко сказав: напіврішення, напівкроки так само небезпечні, як і відсутність кроків. Україна потребує зараз швидкості прийняття рішень нашими партнерами. Бо той час, який швидкість прийняття рішень забирає у нас, на жаль, додається країні-агресору”, наголошує депутат.

“Також на кожній зустрічі ми порушуємо питання значного посилення санкцій. Тому що росія, на жаль, досі має достатньо грошей для фінансування своїх збройних сил, які вбивають українців”, зауважує Герасимов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко привіз у Мюнхен пропозиції щодо санкцій проти Росії

“Наша команда прибула сюди на чолі з Петром Порошенком з конкретним переліком і з конкретними ідеями, пропозиціями, як ці санкції можна значно посилити. Наприклад, одна з ідей це закриття Суецького каналу для російських танкерів чи танкерів, які перевозять російську нафту. Тоді ціна для росії виросте на десятки мільярдів доларів, і вона втратить ці гроші”, пояснює Герасимов.

“Це надзвичайно важливий майданчик. Більше 45 лідерів держав, більше 80 міністрів закордонних справ, оборони. І саме тому дуже важливо використовувати ці зустрічі для значного посилення підтримки України. Вчора виступали Шарль Мішель, Макрон, Шольц. Сьогодні будуть виступи віце-президентки США Камали Харіс, прем’єра Великої Британії Ріші Сунака. І це надважливо. Українська делегація працює тут як єдина команда. Бо єдність це запорука того, що ми зможемо дуже швидко добиватись результатів”, зазначає Герасимов.

Він також повідомив, що окрема панель буде присвячена роботі українського парламенту в умовах війни за участі Голови ВР Стефанчука.

“Звичайно, ми там будемо присутні. Будемо підтримувати, допомагати. Яка різниця, з яких ми політичних сил? Сьогодні ми всі солдати, і маємо працювати задля України”, говорить Артур Герасимов.

“Весь світ сьогодні допомагає Україні тому, що ми демократія. І меседж, який ми теж тут чуємо, дуже простий: і зараз, і після війни ми маємо залишатися демократичною країною. Зі свободою слова, з верховенством права, з відсутністю політичних переслідувань, з плюралізмом у парламенті”, констатує співголова фракції.

“Наше завдання зараз на дипломатичному фронті зробити все, щоб перемога була якнайшвидшою і шоб нашим хлопцям та дівчатам на фронті було легше”, резюмує Герасимов.

17 лютого у Німеччині розпочалася Мюнхенська безпекова конференція, у якій беруть участь світові лідери.

Зокрема, канцлер ФРН Олаф Шольц закликав міжнародних партнерів, які мають бойові танки західного зразка, надіслати їх Україні.

Наступні кілька місяців будуть вирішальними, заявив президент Франції Емманюель Макрон.

Generated by Feedzy